Нагадати про злочини РФ у Криму: правозахисники відвідали зимову сесію ПАРЄ

A+ A-

Із 27 до 29 січня 2019 року відбулася поїздка українських правозахисників та кримських активістів на зимову сесію Парламентської асамблеї Ради Європи.

У перший день роботи сесії, 27 січня, відбувся захід “Ситуація в окупованому Криму та дорожня карта вимог до Російської Федерації у сфері прав людини”.

На side-event виступили голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, координатор ініціативи “Кримський процес” Михайло Батрак, активістка “Кримської солідарності” Муміне Салієва, журналіст “UA: Крим” Тарас Ібрагімов та менеджер з міжнародної адвокації Центру прав людини ZMINA Роман Громик. Захід було організовано спільно з литовським парламентарем Емануелісом Зінґерісом

Присутнім у залі делегатам різних країн-членів ПАРЄ нагадали про проігноровані Росією попередні вісім резолюцій цієї інституції та рекомендації, що стосуються порушень прав людини та інших злочинів, скоєних Росією в Криму і на Донбасі. Йшлося про останні випадки переслідувань та загальну тенденцію щораз сильнішого “закручування гайок” на окупованому півострові. Важливо, що згадка про актуальність невиконаних Росією рекомендацій та вимог з попередніх резолюцій ПАРЄ з’явилась у проголосованій 29 січня про визнання повноважень російської делегації.

Окремо з українськими правозахисниками зустрівся литовський парламентар Еґідіюс Варейкіс, який є членом Моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи та головою підкомітету з питань конфліктів між державами-членами ПАРЄ.

Під час зустрічі з доповідачем з питань свободи медіа та безпеки журналістів Джорджем Фолксом йшлося про нещодавню заборону на відвідини Криму для українського журналіста Тараса Ібрагімова. Також правозахисники розповіли актуальну інформацію про знищення на півострові незалежних медіа, про політв’язнів – громадянських журналістів та переслідування кримських татар.

Правозахисники та активісти зустрілись і з очільником політичної групи соціалістів, демократів та зелених, німецьким депутатом Франком Швабе.

“Особиста зустріч з українцями, постраждалими від репресій в окупованому Криму, безперечно, розширить розуміння ситуації з порушенням прав людини з боку пана Швабе”, – вважає Роман Громик.

ZMINA продовжуватиме роботу з делегатами ПАРЄ та органами Ради Європи задля використання всіх наявних інструментів цієї інституції в захисті прав людини в Криму.

Поїздку організовано Центром прав людини ZMINA та Українською Гельсінською спілкою з прав людини.