#
Надія Добрянська

Надія Добрянська

керівниця проєктів

nd@humanrights.org.ua

Має майже 10 років досвіду роботи у сфері аналізу політики, розробки законопроектів та досліджень громадської думки.

В 2012-2015 роках працювала експерткою з публічної адміністрації в Центрі політико-правових реформ. Є співавторкою двох законів у сфері міграції та свободи пересування. В 2015-2016 роках працювала заступником керівника Центру нормопроєктування фракції політичної партії “Об’єднання “Самопоміч” у Верховній Раді України.  В 2016-2021 роках була незалежною експерткою з аналізу політики, а в 2018 році – аналітиком проєкту з реформування системи місця проживання в Центрі прав людини ZMINA. В 2018 році викладала гостьовий курс “Право та публічна політика: соціологічні аспекти” в Національному університеті “Києво-Могилянська академія”.

В 2020-2021 роках стажувалася в аналітичному центрі Університетського коледжу Лондона (UCL) з конституційних питань (Constitution Unit), де займалася аналізом громадської думки щодо можливого референдуму про возз’єднання Північної Ірландії та Республіки Ірландії. Також в цей час займалася аналізом громадської думки щодо прав людей з інвалідністю для організації “Боротьба за права” (Fight for Right). Окрім того, в 2021 році була науковим асистентом дорадчої історичної панелі Офісу Північної Ірландії з відзначання сторіччя створення Північної Ірландії і розділу Ірландії.

В 2010 році закінчила Національний університет “Києво-Могилянська академія” за спеціальністю “Правознавство”.  Під час навчання цікавилася міжнародним публічним правом та правами людини. В 2020 році закінчила магістерську програму “Ірландські студії” в Королівському університеті Белфасту, де вивчала методи політичних досліджень, а також ірландську історію та політику.

У вільний від роботи час любить подорожувати, готувати, пекти хліб, грати на флейті.