Наталія Охотнікова

Наталія Охотнікова

радниця з прав людини

no@zmina.ua

У 2007 році закінчила юридичний факультет Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, однак не змогла швидко з ним попрощатися, тому ще 7 років працювала там як викладачка юридичних дисциплін.

Юристка  із захисту прав людини у Європейському суді з прав людини з більш ніж 10 роками досвіду. Посідає 8 місце у рейтингу українських юристів, що практикують у ЄСПЛ — ECHR Lawyer Ranking 2019 (UA).

Має 18 виграних справ у ЄСПЛ проти України, що вплинули та продовжують впливати на правову реальність України – зокрема, стосовно катування та жорстокого поводження з жінками та чоловіками, ненадання медичної допомоги у місцях несвободи, гендерної дискримінації.

Менторка першого в Україні рішення ЄСПЛ стосовно домашнього насильства “Левчук проти України”, яке стало одним з важливих важелів для ратифікації Стамбульської конвенції.

Спеціалізується на міжнародному праві захисту прав людини, міжнародному гуманітарному праві, правах жінок, правах вразливих груп, правах людини під час збройного конфлікту.

Авторка та співавторка ряду документів та публікацій, присвячених аналізу воєнних злочинів, що були подані до Міжнародного кримінального суду, Комітету ООН проти катувань та інших механізмів ООН, а також п’яти Тематичних звітів Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ в Україні.

Наталія вірить у добро з кулаками, стратегічні судові справи, невідворотність покарання і у всесвітній котячий таємний конгрес з керування людьми.