#
Олена Виноградова

Олена Виноградова

залучена експертка

alyonavinogradova@gmail.com

Олена Виноградова українська юристка, спеціалізується на правах людини та має більш ніж десятирічний досвід роботи у сфері правового аналізу, адвокації та досліджень.

У 2011 році вона закінчила Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого, отримавши ступінь магістра права з відзнакою.

З ескалацією збройного конфлікту всередині 2014 року та різким збільшенням кількості ВПО в Україні Олена Виноградова приєдналася до найбільшої української неурядової громадської організації, що працює з питаннями міграції в Україні, в якості правової аналітикині з питань підготовки законодавчих актів, що стосуються захисту прав та свобод ВПО та мешканців окупованих територій, де вона працювала до декретної відпустки у 2017 році. У цей період вона була співавторкою змін до Закону України “Про права та свободи внутрішньо переміщених осіб”, які були прийняті Верховною Радою України в грудні 2015 року та ряду відповідних підзаконних актів.

Після переїзду до Женеви в кінці 2019 року Олена Виноградова була призначена директоркою представництва Національної асоціації адвокатів України у Швейцарській Конфедерації.

У 2020 році, отримавши стипендію від приватного українського Фонду Віктора Пінчука, Олена Виноградова почала навчатись на магістерській програмі в Женевській академії міжнародного гуманітарного права та прав людини за спеціальністю “Перехідне правосуддя, права людини та верховенство права”.

З 2020 року вона поєднує свою роботу з навчанням, одночасно виступаючи консультанткою українських НУО, проектів та ініціатив, в тому числі співпрацює з Центром прав людини ZMINA.

Сфера її професійних інтересів включає питання державної політики України щодо забезпечення прав людини населення, що постраждало від конфлікту, правосуддя перехідного періоду, гендерної рівності, СОГІВСХ права (англ. SOGIESC law: абревіатура від: сексуальна орієнтація, гендерна ідентичність та вираження, сексуальні характеристики), захист правозахисників, впровадження міжнародних стандартів прав людини та гуманітарного права в Україні тощо.