#
Роман Громик

Роман Громик

менеджер з міжнародної адвокації

Я народився та виріс у Львові. У шкільні роки цікавився історією, політикою та міжнародними відносинами. У 17-річному поїхав до Литви, де здобув ступінь бакалавра з управління бізнесом у LCC International University. Потім здобув ступінь магістра політології у Болонському університеті.

В перервах між навчанням був спостерігачем на парламентських виборах 2012-го та 2014-го років  та на президентських виборах 2014 року з ЧЕСНО та ОПОРОЮ. Захистивши дипломну роботу з теми “Дослідження механізмів впливу та перспектив українських олігархів”, восени 2015 року повернувся до України та почав працювати помічником-консультантом народної депутатки України Світлани Заліщук.

Саме під час співпраці зі Світланою, вперше познайомився з правозахисниками та їх роботою. Також в той час почав усвідомлювати, скільки ще роботи та зусиль потребує спроба наблизити наше суспільство до найбільш розвинених у царині захисту прав людини. Після завершення роботи у парламенті, впродовж трьох академічних семестрів я викладав у LCC International University. Основними предметами, які викладав, були “Адвокація та неурядові організації”, “Політична комунікація”, “Вступ до PR” та “Вступ до міжнародного розвитку”.

Влітку 2019 я повернувся до Києва та приєднався до команди Спеціальної спостережної місії БДІПЛ за парламентськими виборами в Україні у ролі асистента старшого політичного аналітика.

Для мене права людини – це про гідність та безпеку. У найбільш розвинених суспільствах кожна людина має підстави почуватися захищеною від свавілля, жорстокості та несправедливості. Адже окрім обов’язкового верховенства права, ці суспільства також будують взаємовідносини на повазі до гідності та прав людини. Відчув загострену потребу жити саме у такому суспільстві під час Революції Гідності, коли дуже чітко проявилося обличчя альтернативи.

Радий приєднатися до команди ZMINA, адже тут дуже професійно і віддано працюють для захисту прав людини у багатьох сферах. Помітив, що колеги розповідають про проекти, над якими працюють, з вогником в очах. Це дуже імпонує. Люблю зиму, відвертість у людях, природу, в плеєрі багато гурту “The Strokes”, з 2005 року вболіваю за Liverpool FC.