Документатори Коаліції “Україна. П’ята ранку” отримали бронежилети від Чехії | Центр прав людини ZMINA

Документатори Коаліції “Україна. П’ята ранку” отримали бронежилети від Чехії

A+ A-

Сьогодні Коаліція “Україна. П’ята ранку” отримала 40 бронежилетів для документаторів, які фіксують воєнні злочини в різних регіонах країни. Ці засоби для захисту привезли представники уряду Чехії безпосередньо у Львів.

Бронежилети отримала координаторка документаторів коаліції Марія Суляліна, вони мають високий (п’ятий) ступінь захисту та стануть у нагоді учасникам Коаліції, які займаються документуванням воєнних злочинів та злочинів проти людяності, вчинених у ході російської збройної агресії.

Крім того, три бронежилети одразу поїдуть до працівників, які допомагають евакуйовувати людей з Вугледару. 

“Члени нашої коаліції працюють в полі, щоб задокументувати злочини, які вчиняють на території України військовослужбовці РФ, аби в майбутньому вони понесли відповідальність за ці злочини. Але частина наших колег ще й розвозить гуманітарну допомогу, допомагає евакуювати цивільних з небезпечних територій. Жилети — це той мінімальний рівень захисту, який дозволить їм працювати безпечніше. Чехія — одна з країн, які неймовірно підтримують нас в цій війні”, — коментує Марія Суляліна.

Два тижні тому Коаліція також отримала від чеського парламенту 10 бронежилетів, які вже відправили документаторам у Харківську, Чернігівську, Одеську, Київську області та Київ.

Коаліція “Україна. П’ята ранку” щиро дякує чеському уряду за важливе спорядження, яке збереже життя і здоров’я документаторам.

Коаліція “Україна. П’ята ранку” працює від початку широкомасштабного вторгнення Росії для захисту жертв російської збройної агресії в Україні і притягнення до відповідальності вищого керівництва РФ і безпосередніх виконавців воєнних злочинів. До коаліції входять Центр прав людини ZMINA, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Ukrainian Legal Advisory Group, Регіональний центр прав людини, Медійна ініціатива за права людини, Інститут миру та порозуміння, Центр громадянської просвіти “Альменда”, Крим-SOS, Кримська правозахисна група, Восток SOS, Центр “Соціальна дія”, Адвокатська дорадча група, Харківський інститут соціальних досліджень, Фундація DEJURE, Truth Hounds, Освітній Дім прав людини Чернігів, Правозахисний центр “Дія”, Асоціація УМДПЛ, Україна без тортур, Платформа прав людини, Асоціація розвитку суддівського самоврядування України, Український центр охорони здоровʼя (UHC), Експертний центр з прав людини, ГО “Поступовий гурт франківців”, Об‘єднання родичів політв‘язнів Кремля, Фонд підтримки фундаментальних досліджень, FREE ZONE, експерти Денис Рабомізо, Дар’я Свиридова, Гюндуз Мамедов, Андрій Вишневський.