Українські правозахисники відвідали США з адвокаційним візитом | Центр прав людини ZMINA

Українські правозахисники відвідали США з адвокаційним візитом

A+ A-

Із 24 жовтня до 29 жовтня 2022 року відбулась адвокаційна поїздка українських правозахисників із Дому прав людини “Крим” та іноземних партнерів до Сполучених Штатів Америки з метою висвітлення ситуації з правами людини в Криму напередодні голосування за тематичну резолюцію в третьому комітеті Генеральної Асамблеї ООН.

Українські правозахисники з дипломаткою Постійного представництва Японії при ООН

Учасниками поїздки були менеджерка з міжнародної адвокації Центру прав людини ZMINA Марія Курінна, експерт Кримської правозахисної групи Володимир Чекригін, проєктна менеджерка Центру громадянської просвіти “Альменда” Марія Суляліна, а також спеціаліст з адвокації Фонду Домів прав людини Метью Джонс.

Адвокаційні заходи відбулись у Нью-Йорку та стосувалася просування підтримки оновленої резолюції Організації Об’єднаних Націй “Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь”.

Відбулися зустрічі з двома десятками закордонних місій в ООН, спеціальними доповідачами та громадянським суспільством.

Адвокаційні зусилля правозахисників були зосереджені не тільки на підтримці співпраці із делегаціями європейських держав, а й на делегаціях країн Глобального Півдня, зокрема тих, які всі попередні роки утримувалися під час голосування за резолюції Генеральної Асамблеї ООН щодо ситуації з правами людини в Криму та щодо мілітаризації Криму.

Українські правозахисники з радником Постійного представництва Латвії при ООН Айварсом Лєпнєксом

Правозахисники зустрілися із делегаціями Руанди, Гани, Маршалових Островів, Естонії, Польщі, Японії, Грузії, Німеччини, Франції, Іспанії, Малаві, Джибуті, Латвії, Сенегалу, Кенії, Данії та інших країн.

У зв’язку з повномасштабним вторгненням Російської Федерації увага до ситуації з правами людини в Україні посилилася, все більше країн стали підтримувати резолюції щодо ситуації в Україні. Однак, враховуючи, що рівень підтримки кримських резолюцій був не таким високим, адвокаційні зусилля команди були сфокусовані на цій темі. Так минулого року лише 65 країн-членів ООН підтримали резолюцію щодо ситуації з правами людини в Криму, 85 — утрималися, 18 — не голосували та 25 голосували проти.

“Необхідно вибудовувати тіснішу співпрацю із країнами Глобального Півдня, які утримуються або голосують проти по кримських резолюціях. З наших розмов із дипломатами цього регіону, країнами Африки, стало зрозуміло, що вони мають дуже віддалене уявлення щодо реальної ситуації з правами людини в Криму і серйозного її погіршення після 24 лютого 2022 року, вони висловлювали прохання надіслати їм більш деталізовану інформацію та готові співпрацювати”, — розповіла Марія Курінна.

Представники команди RAZOM for Ukraine з Марією Курінною

Правозахисники також провели зустріч із спеціальною доповідачкою зі свободи релігії та віросповідання Назілою Ганеа (Nazila Ghanea) та її командою, розповіли про релігійно мотивовані переслідування в тимчасово окупованому Криму мусульман і свідків Єгови, про закриття споруд, де проводяться релігійні обряди тощо.

Додатково у Нью-Йорку відбулися зустрічі з представниками громадянського суспільства Сполучених Штатах Америки, які докладають зусиль з адвокації інтересів України в США, наприклад із командою RAZOM.

Поїздку організували Фонд Домів прав людини та Українська Гельсінська спілка з прав людини.