Як українські журналісти вчилися у поляків проводити розслідування
Шестеро українських журналістів-розслідувачів повернулися з Польщі з новими матеріалами та враженнями.
Під час стажування учасники могли познайомитися з досвідом польських колег і таким чином знайти відповіді на свої питання, повідомляє Незалежна медіа-профспілка.
Серед учасників була і наша головна редакторка порталу Центру інформації про права людини Ірина Виртосу.
“Моя тема – це недискримінація та працевлаштування людей з інвалідністю. Польські колеги мені дуже допомогли з контактами. Загалом в Польщі приблизно такі ж проблеми у цій сфері, але в них хоча б вже активізований процес їх вирішення. Сподіваюсь, що їх досвід буде корисним для нас під час вирішення цих питань. У цьому проекті мені сподобався доволі гнучкий графік, адже ми мали час поспілкуватися з колегами, обговорити медійні проблеми, зустрітися з експертами по своїх темах, а також було достатньо вільного часу для написання власних матеріалів та щоденної дистанційної роботи”, — наголосила журналістка.
Учасник стажування, журналіст “Радіо Свободи” Сергій Андрушко також розповів про свої враження.
“Я хотів порівняти роботу канцелярій президентів Польщі та України – наскільки інформація про це є публічною, як виглядають регламенти, скільки це коштує тощо. Завдяки польським колегам я зміг поспілкуватися з представниками канцелярії президента Польщі, вони розповіли мені багато цікавих речей. Загалом, у цьому стажуванні найважливішими були спілкування, комунікація та інформація, яку ми зібрали”, – прокоментував Андрушко.
Стажування українських журналістів у Польщі стало можливим в рамках проекту “Польська стипендія для журналіста-розслідувача”, який реалізують Асоціація польських журналістів (АПЖ) у партнерстві з Незалежною медіа-профспілкою України (НМПУ) та Національною спілкою журналістів України (НСЖУ) за фінансової підтримки Програми Польсько-Американського Фонду Свободи “Перетворення у регіоні” – RITA, яку реалізує Фонд Освіти для Демократії.
Після завершення стажування кожен учасник має провести журналістське розслідування, пов’язане із українсько-польською тематикою, а також два майстер-класи для студентів факультетів журналістики українських університетів. Крім того, у лютому 2016 року в Києві планується провести підсумкову конференцію для обміну досвідом серед українських ЗМІ.
Учасниками стажування стали переможці попередніх років Польсько-українського конкурсу журналістської майстерності.