Правозахисники просять країни Європи допомогти визволити бранця Кремля Панова
Урядам країн Європейського Союзу, Швейцарії, Норвегії,
Чорногорії, Ісландії, Албанії, Ліхтенштейну,
США, Канади, Австралії та Японії
Президенту та Уряду України
ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ
13 липня 2018 року в порушення вимог та стандартів прав людини та норм міжнародного гуманітарного права “Верховний суд” в окупованому Криму ухвалив вирок українцю, учаснику дій на захист територіальної цілісності на сході України, волонтеру Євгену Панову. Суддя Андрій Палій (громадянин РФ, в минулому суддя Ленінградського районного суду м. Калінінград) засудив його до восьми років колонії суворого режиму.
Щонайменше 13 громадян України за час окупації Криму Російською Федерацією були позбавлені волі у рамках “справ українських диверсантів”, за якими ФСБ РФ затримувала та висувала їм звинувачення “у підготовці диверсій та шпіонажі”: Євген Панов, Андрій Захтей, Редван Сулейманов, Володимир Присич, Володимир Дудка, Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов, Глеб Шаблій, Олексій Стогній, Геннадій Лімешко, Ганна Сухоносова, Дмитро Довгополов, Костянтин Давиденко.
У цих справах правозахисниками зафіксовано незаконні методи провадження слідства та застосування катувань та жорстокого поводження, зокрема у вигляді фізичного та психологічного тиску на осіб з метою отримання зізнання. Так, після затримання в Криму окупаційною владою Євгена Панова до нього застосовували катування впродовж трьох днів, однак російська влада відмовилась розслідувати ці заявлені факти. Кожен із громадян України з цього списку був позбавлений права на свободу та особисту недоторканість та права на справедливий суд.
Захисники Євгена Панова виявили численні порушення під час слідства в Криму з метою фальсифікації доказів проти їхнього підзахисного. Проте отримані стороною обвинувачення недопустимі докази все одно лягли в основу вироку окупаційного суду проти Панова.
Справа Євгена Панова та інші чисельні сфальсифіковані справи проти громадян України в окупованому Криму є політично вмотивованими, окупаційна влада порушує, фальсифікує та виголошує вироки в них з метою створення образу ворога в особі українських громадян. Водночас ці справи несуть в собі свідчення грубих порушень прав людини та воєнних злочинів, що вчиняються Російською Федерацією на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим.
Звертаємося до урядів країн Європейського Союзу, Швейцарії, Норвегії, Чорногорії, Ісландії, Албанії, Ліхтенштейну, США, Канади, Австралії та Японії з вимогою:
- задіяти всі можливі політичні та дипломатичні механізми для визволення громадянина України Євгена Панова;
- запровадити персональні санкції щодо осіб, причетних до переслідування політичного в’язня та бранця Кремля громадянина України Євгена Панова;
- посилити секторальні санкції проти Російської Федерації за брутальне систематичне порушення прав людини та воєнні злочини в окупованому нею Криму.
Звертаємося до влади України та вимагаємо:
- використати всі можливості для визволення громадянина України Євгена Панова, який незаконно позбавлений волі та утримується в окупованому Криму;
- ефективного розслідування фактів переслідування громадянина України Євгена Панова із наступним притягненням до відповідальності осіб, винних у порушенні прав людини та норм міжнародного гуманітарного права;
- включення громадян РФ, причетних до переслідування громадянина України Євгена Панова, до національних санкційних списків порушників прав людини;
- підтримки родини Євгена Панова, а також усіх політичних ув’язнених, незаконно позбавлених волі Російською Федерацією з 2014 року;
- запровадження ефективних правових і політичних механізмів звільнення та передачі українських політичних в’язнів на підконтрольну Україні територію.
Ольга Скрипник, Кримська правозахисна група
Олександр Павліченко, Українська Гельсінська спілка з прав людини
Тетяна Печончик, Центр інформації про права людини
ПІДПИСАТИ