Голос Криму у США: українські правозахисниці провели адвокаційний тиждень в Америці | Центр прав людини ZMINA

Голос Криму у США: українські правозахисниці провели адвокаційний тиждень в Америці

A+ A-

З 31 травня по 6 червня Центр прав людини ZMINA разом з партнерами здійснили адвокаційну поїздку до США, а саме до Нью-Йорка та Вашингтона, яка стосувалася проблематики окупованого Криму.

Так, у Нью-Йорку ZMINA, Кримська правозахисна група, ЦГП “Альменда”, Дім прав людини — Крим та Регіональний центр прав людини говорили з різними місіями ООН про важливість підтримки Резолюції ООН по Криму та включення до неї положень про притягнення до відповідальності Росії за військову агресію, про справедливу компенсацію тощо.

Українські правозахисниці зустрічалися, зокрема, з делегаціями країн ЄС, Великобританії, Мексики, Австралії, Швеції, Ліхтенштейну, Руанди, Чеської Республіки, Гватемали та делегаціями інших країн.

Крім того, представниці українських організацій намагалися розповісти про справжню ситуацію з правами людини у Криму тим країнам, які утримуються при голосуванні резолюції по Криму. Правозахисниці також говорили про неможливість територіальних компромісів, зокрема, у  просуванні “мирних планів”, які включають питання територіальної цілісності та територіальних компромісів. 

Окрім індивідуальних зустрічей у Нью-Йорку з представниками країн-членів ООН, був проведений захід до Дня захисту дітей “Міжнародна реакція на порушення прав дітей на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України”.

У Вашингтоні зустрічі пройшли з американськими конгресменами, представниками міжнародних організацій та аналітичними центрами, де говорили переважно про реінтеграцію деокупованих територій, зокрема території Криму. Адвокаційна директорка ZMINA Альона Луньова зазначила, що українська держава вже докладає зусиль, аби в майбутньому деокуповані території могли бути повноцінно реінтегровані у правовий, інформаційний, культурний та інші простори України.

Також вона розповіла про першочергові кроки для держави, які були напрацьовані робочою групою на базі Представництва Президента України у Криму. Вони включають в себе сім блоків:

  • відновлення органів публічної адміністрації,
  • кадрове забезпечення органів управління, закладів, установ, організацій,
  • притягнення до відповідальності за міжнародні злочини та злочини проти національної безпеки внаслідок окупації; амністія та люстрація,
  • верифікація документів і рішень окупаційних судів,
  • захист та відновлення права власності, зокрема на нерухоме майно,
  • гуманітарна політика й демілітаризація освітньої та культурної сфер,
  • громадянство РФ на території деокупованого Криму.

Правозахисниці також наголошували, що звільнення Криму є єдиним способом зупинити жорстокі напади на цивільне населення на материковій Україні та покласти край міжнародним злочинам і порушенням прав людини на півострові.

Адвокаційний візит здійснився за організаційної підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини.