Звернення з приводу некоректної поведінки членів атестаційних комісій Національної поліції | Центр прав людини ZMINA

Звернення з приводу некоректної поведінки членів атестаційних комісій Національної поліції

A+ A-

 

Голові Національної поліції Хатії Деканоїдзе

Народному депутату Мустафі Найєму

Раднику міністра внутрішніх справ Антону Геращенку

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, представники громадської організації “Центр інформації про права людини”, члени атестаційних комісій Національної поліції України, звертаємося до Вас із вимогою негайно розслідувати факти некоректної поведінки з боку членів атестаційних комісій щодо осіб, які проходять атестацію у поліцію.  

Ми стали свідками зверхнього ставлення та звинувачення у злочині людей, які проходять співбесіди. Зокрема, члени однієї з атестаційних комісіїй дозволяли собі прямі звинувачення у хабарництві кандидатів у нову поліцію. Такі випадки є не поодинокими.

Також звертаємо Вашу увагу на випадки упередженого ставлення до кандидатів, які працювали у конкретних підрозділах міліції: БЕЗ, БНОН та відділах, які займаються боротьбою з організованою злочинністю. Зокрема, деякі члени комісії сприймають необхідність посиленої уваги до цих кандидатів як виправдання образам та зловживанням повноваженнями.

Ми зверталися до юристів та організаторів атестації з проханням провести роз’яснювальну роботу з усіма членами комісій, проте вони не відреагували належним чином. Крім цього, юрист прямо сказав, що таке ставлення є прийнятним.

Ми висловлюємо рішучий протест проти будь-якої дискримінації, прямих безпідставних звинувачень та порушення прав кандидатів.

Заявляємо, що будемо змушені вийти зі складу комісій у разі, якщо вищезазначена практика буде продовжуватись.

Хочемо нагадати, що Конституція України гарантує кожному повагу до його гідності. Зокрема,

Стаття 28. Кожен має право на повагу до його гідності.

Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню.

Стаття 62. Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Ніхто не зобов’язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Маргарита Тарасова, Наталія Новик, Центр інформації про права людини