Колаборант чи жертва? Наскільки наше законодавство відповідає сучасним реаліям у питанні колабораціонізму? | Центр прав людини ZMINA

Колаборант чи жертва? Наскільки наше законодавство відповідає сучасним реаліям у питанні колабораціонізму?

A+ A-

Після початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році Верховна Рада України схвалила зміни до Кримінального кодексу України, які встановили відповідальність за співпрацю із окупаційною владою: були додані статті 111-1 (“Колабораційна діяльність”) та 111-2 (“Пособництво державі-агресору”). Ці зміни насамперед мали на меті превенцію співпраці українських громадян із окупаційною владою на територіях, які були та в перспективі могли бути зайняті ворожою стороною після 24 лютого 2022 року. Саме тому криміналізувалося широке коло діянь різноманітних суб’єктів, що призвело до значної кількості відкритих кримінальних проваджень. 

Онисія Синюк

Наскільки відповідає сучасним реаліям у питанні колабораціонізму наше законодавство? Яка відповідальність передбачена та як запобігти таким проявам? Про все це 29 листопада в етері Українського радіо говорила ведуча Галина Бабій з Онисією Синюк, правовою аналітикинею Центру прав людини ZMINA.

Повну аудіоверсію розмови слухайте тут.