Злочини РФ проти цивільних українців: ZMINA взяла участь у відкритті виставки “Мистецтво заради свободи” | Центр прав людини ZMINA

Злочини РФ проти цивільних українців: ZMINA взяла участь у відкритті виставки “Мистецтво заради свободи”

A+ A-

13 грудня у Львові відкрилася виставка “Мистецтво заради свободи: невидимі цивільні українці в заручниках Росії”, яка висвітлює проблему незаконного утримання українців на окупованих територіях та в РФ. 

Фото: Медійна ініціатива за права людини

Під час відкриття виставки відбулася також панельна дискусія за участю Анастасії Пантелєєвої, голови департаменту документування Медійної ініціативи за права людини, і Бориса Петрунька, аналітика та документатора Центру прав людини ZMINA. Вони говорили про злочини, які Росія скоює проти українців.

Борис Петруньок розповів про численні порушення міжнародного гуманітарного права, які Росія вчиняє щодо українських цивільних. Він зауважив, що терор цивільного населення на окупованій території є складником довгострокової державної політики Російської Федерації. 

“На початку вторгнення окупаційні сили намагалися затримати всіх цивільних, яких вони вважали загрозливими чи потенційно нелояльними до режиму окупації. Водночас військові та ФСБ прагнули перевірити (“фільтрувати”) якомога більшу кількість цивільного населення. Наразі на тимчасово окупованих територіях продовжуються рейдові перевірки населення, зокрема на предмет отримання документів російського зразка, і ризик свавільного затримання є високим для будь-кого. Ми говоримо про це тому, що свавільні затримання зазвичай пов’язані зі скоєнням росіянами інших злочинів – жорстокого поводження і тортур, насильницьких зникнень, сексуального насильства”, – зазначив аналітик та документатор Центру прав людини ZMINA.

Борис Петруньок наголосив, що ми маємо докласти всіх зусиль для встановлення місця перебування і звільнення незаконно утримуваних українців.

Фото: Медійна ініціатива за права людини

У межах виставки представлено 10 графічних робіт українських та європейських митців, які передають трагедію викрадених цивільних і силу їхнього духу. Проєкт має на меті привернути увагу не лише української, а й міжнародної спільноти до проблеми. Його арткуратором є Олег Грищенко – художник, ілюстратор, співзасновник і співкуратор клубу ілюстраторів Pictoric. Організаторами виступили громадські організації Common Sense Communications та  PR Army.

Виставка триватиме в Музеї Міста до кінця грудня, а далі її покажуть за кордоном, щоб нагадати світу про необхідність визволення незаконно утримуваних українців.