Правозахисники провели тренінг для народних депутатів і їхніх помічників | Центр прав людини ZMINA

Правозахисники провели тренінг для народних депутатів і їхніх помічників

A+ A-

19–20 жовтня правозахисні організації провели тренінг для народних депутатів України та їхніх помічників “Роль парламенту в захисті прав людини”.

Йшлося про те, що таке права людини, як держава їх гарантує і які критерії правомірності для обмеження прав людини. Учасники та учасниці тренінгу також розбирали практичні кейси на основі актуальних проблем у сфері прав людини.

У межах заходу було презентовано дослідження “Що українці знають та думають про права людини“, підготовлене Центром прав людини ZMINA у співпраці з Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.

На заході були присутні народні депутати – члени Комітету ВР з прав людини, деокупації та реінтеграції Криму і Донбасу та Комітету з питань європейської інтеграції, а також їхні помічники.

Протягом двох днів тренінгу ми дізналися думку українців про права людини, про державні механізми гарантування прав людини, про інструменти впливу парламенту на сферу прав людини та інше. Особливо сподобалася практична робота з випадками на основі актуальних проблем у сфері прав людини, що можуть бути предметом парламентської роботи“, – розповів голова Комітету ВР з прав людини Дмитро Лубінець.

Голова Комітету ВР з прав людини Дмитро Лубінець – у центрі

Принцип забезпечення прав людини має бути наскрізним у законодавчій діяльності. Для мене лишається актуальним забезпечення ґендерної експертизи законопроєктів“, – прокоментувала народна депутатка Марина Бардіна.

Тренерами та експертами заходу виступили: Світлана Колишко, менеджерка проєкту “Права людини для України” ПРООН в Україні; Тетяна Печончик, голова правління Центру прав людини ZMINA; Сергій Буров, директор Освітнього дому прав людини в Чернігові; Олена Семьоркіна і Ксенія Семьоркіна, експертки Української Гельсінської спілки з прав людини; Тетяна Дурнєва, виконавча директорка ГО “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”.

Цей перший тренінг є позитивним сигналом солідарності структур парламенту задля досягнення спільного результату, для забезпечення і захисту прав людини. Спільне навчання, дискусії, зважування аргументів створюють гарне поле для ухвалення виважених рішень. Виважених і “профільтрованих” через підхід, заснований на правах людини“, – каже Олена Семьоркіна.

У межах заходу також відбулася дискусія про сучасні виклики правам людини в умовах збройного конфлікту, в якій взяли участь: Лариса Денисенко, правозахисниця, письменниця, посланниця з питань толерантності ПРООН в Україні; Роман Романов, директор програми “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”; Максим Тимофєєв, доцент департаменту соціальних наук Європейського гуманітарного університету (Вільнюс, Литва), науковий експерт курсу УГСПЛ “Стандарти прав людини в практиці адвокатів та суддів”, і Роман Сущенко, журналіст, кореспондент інформагентства Укрінформ, колишній політв’язень.


Захід організували: Українська Гельсінська спілка з прав людини, Освітній Дім прав людини в Чернігові, Центр прав людини ZMINA і Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”.