Аналітичний звіт “Відповідальність за колабораціонізм: як змінилася судова практика?” | Центр прав людини ZMINA

Аналітичний звіт “Відповідальність за колабораціонізм: як змінилася судова практика?”

Розгорнута у 2022 році повномасштабна військова агресія РФ підштовхнула законодавця до криміналізації співпраці українців з окупаційною владою. Так, у Кримінальному кодексі України в березні 2022 року з’явилася стаття 111-1 (“Колабораційна діяльність”).

За три роки існування статті 111-1 “Колабораційна діяльність” у КК України була напрацьована доволі широка, проте й суперечлива практика. Системне дослідження питання відповідальності за колабораціонізм дозволяє простежити низку проблем у правозастосуванні, частина з яких має систематичний характер.

Цей аналітичний звіт спрямований на моніторинг уже виявлених у попередні періоди та відстежених нових тенденцій у правозастосуванні статті 111-1 КК України в період з 15 червня по 31 грудня 2024 року. Детальний аналіз вироків за друге півріччя 2024 року, у порівнянні з попередніми періодами, дозволяє оцінити формування та закріплення єдиних підходів у притягненні до відповідальності за колабораційну діяльність, зокрема дослідити наявну практику Верховного Суду, а також її вплив на розв’язання чи поглиблення описаних у попередніх дослідженнях проблем.

Ознайомитися зі звітом можна українською та англійською мовами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автори: Онисія Синюк, Діана Депутат

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: