“Дорога, розкажи, як там у вас”: п’ять відеозустрічей у часи пандемії з українками з різних куточків світу
Як на карантині з двома доньками та собакою давала собі раду письменниця Ірена Карпа? Чи можна під час самоізоляції відшукати прекрасне навіть на ірландському болоті та які соціальні виплати від держави отримували багатодітні родини в Казахстані – про це та ще багато цікавого Центр прав людини ZMINA дізнався від гостей п’яти онлайн-кав’ярень, українок, які мешкають у різних країнах світу.
Онлайн-кав’ярні ми організували в межах кампанії “Жінки проти пандемії”, які покликані підтримати українок у час пандемії.
Про особистий досвід життя в карантині, поточну ситуацію навколо COVID-19 та ті аспекти, які стосуються жінок, їхніх потреб й викликів, що перед ними постали, про корисні уроки, які вони винесли, журналістці Ірині Виртосу розповіли Ірина Текучова з Італії, Надія Добрянська з Північної Ірландії, Анна Мосьпак з Канади, Ірена Карпа з Франції та Олена Бондаренко з Казахстану.
“Це фантастичні відчуття. Коли ти, сидячи на своєму балконі і не маючи змоги вийти далі, ніж по хліб чи до аптеки, спілкуєшся з однодумицями з різних куточків світу. І разом з ними п’єш лате в італійській Падуї, відвідуєш школи Парижа, співпереживаєш мешканцям Белфасту, захоплюєшся відповідальністю канадського Едмонтона, солідаризуєшся з казахськими жінками в Нур-Султані… Карантин особисто мені дався важко, але ось ці камерні зустрічі, душевні розмови стали потужною підтримкою. І не лише для мене, якщо зважати на таку велику кількість переглядів та коментарів, що ми отримали під час кав’ярень”, — коментує Ірина Виртосу.
Так, онлайн-кав’ярні вже переглянули понад 10 тисяч користувачів/ок, запрошуємо й вас послухати історії запрошених гостей.
Перша онлайн-кав’ярня – розмова з Іриною Текучовою, дослідницею громадської організації Fight For Right з італійського міста Падуя. Подивитися можна тут.
Друга онлайн-кав’ярня – розмова з Надією Добрянською, незалежною експерткою, студенткою магістерської програми з ірландських студій в Королівському університеті Белфаста. Подивитися можна тут.
Третя онлайн-кав’ярня – розмова з Анною Моспак, підприємицею, мамою трьох дітей, яка наразі мешкає у канадському місті Едмонтон провінції Альберта. Подивитися можна тут.
Четверта онлайн-кав’ярня – паризька розмова з Іреною Карпою, українською письменницею, солісткою гурту QARPA. Подивитися можна тут.
Фінальна онлайн-кав’ярня – розмова з Оленою Бондаренко, правозахисницею, яка наразі живе у столиці Казахстану Нур-Султані. Подивитися можна тут.
Серія онлайн-кав’ярень відбулась в межах кампанії “Жінки проти пандемії” за підтримки Українського жіночого фонду. За думки, озвучені під час зустрічей, відповідальні виключно Центр прав людини ZMINA та запрошені учасниці.