Чи наближає покарання за колабораціонізм нас до справедливості?
11 грудня о 16:00 відбудеться онлайн-дискусія “Чи наближає покарання за колабораціонізм нас до справедливості?”, яку проводить Центр прав людини ZMINA.
Наразі відповідальність за співпрацю із ворогом (за статтями 111-1 та 111-2 ККУ) схожа на “російську” практику покарання за лайки і пости в соціальних мережах. Крім того, саме покарання за колабораціонізм досить тяжке, навіть не враховуючи наслідки для національної безпеки, життя і здоров’я людей.
Українські правозахисники під час дискусії розберуться, чи допомагає досягти справедливості існуюча практика притягнення до відповідальності за співпрацю з окупантами. Також поговоримо, якими є очікування суспільства щодо покарання винних у воєнних злочинах, а також чи здатне суспільство “розрізняти”, коли обвинувачений умисно співпрацював з окупаційною владою, а коли це була вимушена співпраця, яка не має переслідуватися.
Спікери:
- Максим Єлігулашвілі, член правління Інституту миру та порозуміння, член секретаріату коаліції “Україна. 5 ранку”
- Олексій Арунян, журналіст видання судової журналістики “Ґрати”
- Сергій Данилов, заступник директора Центру близькосхідних досліджень
- Онисія Синюк, правова аналітикиня ZMINA
Модераторка: Альона Луньова, директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA
Захід відбудеться на платформі ZOOM з трансляцією на фейсбук-сторінці ZMINA. Для отримання ZOOM-посилання та участі у дискусії зареєструйтеся, будь ласка, за посиланням.
Захід відбувається за підтримки Європейського союзу та Міжнародного Фонду “Відродження” в рамках спільної ініціативи “Європейське Відродження України”. Захід представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду “Відродження”