Комітет із соціальної політики та захисту прав ветеранів проголосував за законопроєкт, який потребував доопрацювання

A+ A-

Правозахисники розкритикували законопроєкт №10256 “Про облік осіб, життю та здоров’ю яких завдано шкоди внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України”, за який учора, 5 грудня, проголосував Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Свою позицію правозахисники надсилали до комітету перед голосуванням.

Ілюстративне зображення / Reuters

Так, в аналітиці правозахисних організацій ідеться, що мета законопроєкту – утворення Реєстру постраждалих осіб – незрозуміло як узгоджується з процесом утворення на рівні Ради Європи Реєстру збитків унаслідок війни, який є першим кроком до міжнародного компенсаційного механізму.

Крім того, законопроєкт пропонує утворити Реєстр постраждалих осіб без жодної згадки про те, що станом на кінець 2023 року вже існує ціла низка реєстрів, які містять інформацію про групи потерпілих. Також правозахисники сумніваються, що держава зможе ефективно компенсувати потерпілим шкоду життю і здоров’ю, адже запропонований перелік відповідних випадків є дуже широким.

“Створюється враження, що законопроєкт фактично передбачає, що держава обліковуватиме невичерпний перелік немайнової шкоди, причому без загального бачення, як цю шкоду компенсувати і хто має право на невідкладні репарації”, – зазначають правозахисники.

Детальніше про те, чому цей законопроєкт мав бути доопрацьований, – за посиланням.