“М’яка сила” і репресії як інструменти окупації: Альона Луньова на круглому столі в Харкові | Центр прав людини ZMINA

“М’яка сила” і репресії як інструменти окупації: Альона Луньова на круглому столі в Харкові

A+ A-

13 травня 2025 року в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна відбувся круглий стіл “Український Крим: історико-політичний вимір в контексті сьогодення”. Захід організували Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Навчально-науковий інститут “Інститут державного управління” ХНУ ім. В. Н. Каразіна та Представництво президента України в АР Крим.

У круглому столі взяли участь представники Представництва президента України в АР Крим, науковці, експерти з питань державної політики щодо деокупації, правозахисники та викладачі. Серед спікерів були: ректорка Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Тетяна Кагановська, директорка ННІ “ІДУ” Людмила Бєлова, історик, кандидат наук Мартін-Олександр Кислий, адвокаційна директорка Центру прав людини ZMINA Альона Луньова, співзасновниця Національної платформи стійкості та згуртованості, експертка Незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко, керівник Відділу інформаційного забезпечення Представництва президента України в АР Крим Євген Бондаренко.

Альона Луньова у своїй промові наголосила на тому, що Росія інструменталізує масові порушення прав людини для підкорення цивільного населення на тимчасово окупованих територіях, зокрема в Криму. 

“Насильницькі зникнення, катування, примусова паспортизація, депортація, заміщення населення – всі ці порушення не є випадковими, а є проявами цілеспрямованої політики РФ. Крім того, Російська Федерація, незаконно включивши Крим до свого складу, поширила на окуповані території своє законодавство та адміністративні практики”, – зауважила Альона Луньова.

Альона Луньова

Правозахисниця також підкреслила, що йдеться не лише про дії збройних сил РФ, а й про так звану м’яку силу: фінансування освіти, культури, освітніх програм, проведення різноманітних фестивалів – усього того, що може транслювати російські наративи.“Ці наративи часто складно вловити, але вони цілеспрямовано використовуються Росією задля подальшого поглинання окупованої території”, – говорить адвокаційна директорка ZMINA.

За словами Луньової, для України сьогодні надзвичайно важливо постійно збирати та аналізувати інформацію про окупований Крим і вплив російських політик, щоб мати змогу своєчасно коригувати державну політику щодо тимчасово окупованих територій.

Захід зібрав студентів, викладачів і запрошених експертів, які обговорили ключові аспекти окупації, а також пріоритетні кроки держави після деокупації та під час реінтеграції Криму.

Фото: Каміла Рахматіллаєва, Михайло Проценко, ХНУ ім. В. Н. Каразіна.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: