Представниця ZMINA взяла участь у міжнародній конференції у Мюнхені про ВІЛ-СНІД | Центр прав людини ZMINA

Представниця ZMINA взяла участь у міжнародній конференції у Мюнхені про ВІЛ-СНІД

A+ A-

Представниця Центру прав людини ZMINA, проєктна менеджерка Ірина Юзик взяла участь у великій міжнародній конференції, присвяченій ВІЛ-СНІД. Конференція AIDS 2024 відбулася наприкінці липня у Мюнхені, Німеччина. До участі ZMINA запросили український офіс UNAIDS – Об’єднана програма Організації Об’єднаних Націй по ВІЛ/СНІД. Представниця ZMINA їздила на конференцію разом із групою медійників із Східної Європи та Центральної Азії.

Фото: Ірина Юзик, проєктна менеджерка Центру прав людини ZMINA

Цього року UNAIDS представили доповідь про глобальну епідемію СНІДу, у якій стверджується: побороти епідемію до 2030 року реально, деякі країни вже на цьому шляху, інші можуть їх наслідувати.

У 2023-ому році ВІЛ інфікував менше людей, ніж коли-небудь із кінця 1980-их років – було зареєстровано 1,3 млн. нових випадків. У 2023-ому році майже 31 млн. людей (77% всіх, хто живе з ВІЛ) отримували антиретровірусну терапію, що стало успіхом у сфері охорони здоров’я та понизило кількість смертей від СНІДу до найнижчого рівня з моменту піку у 2004 році (приблизно 630 тис. людей).

Втім прогрес іде нерівномірно. Глобальні заходи у відповідь на ВІЛ здійснюються відносно швидко у країнах Африки на південь від Сахари і нерішуче в інших частинах світу. Кількість нових випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію росте як мінімум у 28 країнах. Це регіони: Східна Європа та Центральна Азія, Латинська Америка, Ближній Схід і Північна Африка.

Фото: Вінні Б’яніма, виконавча директорка ЮНЕЙДС

Для ефективної боротьби проти епідемії потрібна політична воля світових лідерів. Сьогодні загальний об’єм ресурсів, які виділяють на боротьбу з ВІЛ-СНІД, знаходиться на найнижчому рівні за більш, ніж десятиліття, стверджують в UNAIDS. За прогнозами організації, якщо залишити програми по протидії на нинішньому рівні, у 2050 році з ВІЛ будуть жити вже близько 46 мільйонів людей у світі.

«Це був дуже цікавий досвід, – ділиться Ірина Юзик враженнями від конференції. – Захід на 15 тисяч учасників і учасниць. Більшість людей – із глобального Півдня, з тої частини світу, про яку ми мало згадуємо щодня і з якою мало перетинаємося. Занурення в тему епідемії ВІЛ-СНІДУ та боротьби з нею».