Спільний розвиток: Коаліція “Україна. П’ята ранку” провела стратегічну сесію | Центр прав людини ZMINA

Спільний розвиток: Коаліція “Україна. П’ята ранку” провела стратегічну сесію

A+ A-

Організації, які об’єднані Коаліцією “Україна. П’ята ранку”, протягом 26-27 вересня влаштували стратегічне планування для майбутньої ефективної діяльності та розвитку. 

Під час стратпланування представники громадських організацій напрацьовували спільне бачення подальшого руху Коаліції. Зокрема, учасники впродовж декількох сесій говорили про стратегічне та операційне наповнення спільної діяльності по напрямках. Також розглядали управлінські та комунікаційні аспекти роботи.

Крім того, наприкінці заходу присутні узгодили меморандум Коаліції як важливий установчий документ про існування ініціативи.

Коаліція “Україна. П’ята ранку” почала роботу на наступний день після початку широкомасштабного вторгнення РФ на території України. Мета коаліції – захист жертв російської збройної агресії в Україні та притягнення до відповідальності вищого керівництва РФ і безпосередніх виконавців воєнних злочинів та злочинів проти людяності. 

Завдання коаліції: документування воєнних злочинів і злочинів проти людяності, скоєних у ході російської збройної агресії проти України, інформування громадськості в Україні і за кордоном про найтяжчі злочини під час російської агресії в Україні, захист жертв російсько-української війни шляхом використання національних та міжнародних механізмів правосуддя, забезпечення ефективної скоординованої співпраці національних та міжнародних неурядових організацій щодо процесів правосуддя, сприяння створенню спеціальних механізмів притягнення до відповідальності владної верхівки РФ за скоєння злочину агресії проти України.

Коаліція об’єднує громадські організації, ініціативи та окремих експертів, багато з яких мають значний досвід документування міжнародних злочинів, порушень прав людини, вчинених на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим, м. Севастополь, частин Донецької та Луганської областей з 2014 року. На даний момент в членами коаліції є 30 громадських організацій та 4 експерти у сфері міжнародного права і прав людини.

Захід організовано Асоціацією УМДПЛ за підтримки “Міжнародного фонду “Відродження”.