Тема колабораціонізму: як журналістам писати про це, не порушуючи права людини
15 липня, із 16:00 по 18:00, Центр прав людини ZMINA проведе закриту дискусію “Тема колабораціонізму: як журналістам писати про це, не порушуючи права людини”. Також під час заходу представлять результати моніторингу від платформи Semantrum щодо наративів про колабораціонізм, які присутні в медіа та повідомленнях від держорганів.
Тема колабораціонізму чутлива та доволі складна для висвітлення в журналістських матеріалах, але водночас коректне подання цієї теми є дуже необхідним в умовах великої війни. На думку правозахисників, українські медіа не досить приділяють увагу судовим процесам у справах про співпрацю з ворогом, хоча суди над тими, кого підозрюють у колабораціонізмі, дуже цікавлять суспільство. Як один з наслідків, часто інформація про такі суди передруковується переважно з офіційних джерел держорганів та не перевіряється журналістами. Через це, зокрема, людину можуть назвати колаборантом ще до рішення суду, що є порушенням презумпції невинуватості.
Чому присутність журналістів та коректне висвітлення судових процесів над тими, хто підозрюється в колабораціонізмі, є важливими? На що варто звернути увагу журналістам під час підготовки матеріалів про колабораціонізм, розкажуть експерти:
- Олексій Арунян, журналіст видання “Ґрати”;
- Оксана Романюк, директорка Інституту масової інформації та членкиня Комісії з журналістської етики;
- Вероніка Волковинська, керівниця департаменту по роботі з клієнтами Semantrum, AI-платформи медіааналітики та репутаційного менеджменту;
- Ольга Решетилова, координаторка Медійної ініціативи за права людини.
Модераторка: Альона Луньова, адвокаційна директорка Центру прав людини ZMINA.
Для участі в дискусії просимо до 12 липня (включно) зареєструватися за посиланням.
Кількість місць для фізичної участі обмежена, також передбачено участь онлайн через Zoom. Місце проведення заходу чи лінк на участь онлайн буде повідомлено на електронну пошту учасників після реєстрації.
Контактна особа: Ірина Іванченко, 0997725667, ii@zmina.ua
Цей захід організовано за підтримки Фонду “Партнерство за сильну Україну”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції.