Третій день Кримського тижня у Брюсселі: показ документального фільму “Без права на захист” | Центр прав людини ZMINA

Третій день Кримського тижня у Брюсселі: показ документального фільму “Без права на захист”

A+ A-

У Брюсселі триває Кримський тиждень — серія заходів, що мають на меті посилити співпрацю Європи у питаннях, повʼязаних із Кримом. Третій день був присвячений темі адвокатів, правозахисників і журналістів, які працюють в умовах репресій під російською окупацією. Учасникам заходу показали документальний фільм “Без права на захист” від Крим SOS, а також відбулася, а також відбулася експертна дискусія. У ній взяли участь Артем Олійник з КримSOS, Вікторія Нестеренко зі ZMINA та Ольга Скрипник з Кримської правозахисної групи. Модераторкою заходу виступила представниця Фонду Домів прав людини Нора Вегофсітс.

Незалежні адвокати, які захищають політичних в’язнів, давно викликають занепокоєння у представників окупаційної влади. Документальний фільм “Без права на захист” розповідає про історії людей, які стали жертвами політично вмотивованих переслідувань, надаючи можливість почути голоси, які часто замовчують репресивні режими. Через розповіді адвокатів, які невтомно захищають цих людей, розповідь розкриває юридичні битви та особисті втрати, повʼязані з пошуком справедливості.

З 2014 року Російська Федерація реалізує в Криму стратегію системних репресій, спрямованих проти політичних активістів, журналістів і все частіше проти адвокатів. Ці дії є не просто політичними, вони є серйозним порушенням міжнародних правових стандартів, зокрема Основних принципів стосовно ролі юристів, прийнятих Восьмим Конгресом ООН із запобігання злочинності і поводження з правопорушниками (1990 р.). Ці принципи підтверджують, що адвокати повинні мати можливість виконувати свої професійні функції без залякування, втручання або санкцій. Однак на практиці ми спостерігаємо протилежне, — підкреслив Артем Олійник.

Він зазначив, що щонайменше 13 кримських адвокатів зазнали політично мотивованих затримань, позбавлення права на адвокатську діяльність, адміністративних арештів, спостереження та переслідувань. Нещодавнє відкликання ліцензій Лілії Гемеджі та Рустема Кямілева так званою “Адвокатською палатою Криму” залишило політичних в’язнів без юридичного представництва. 

Наш обов’язок, як членів міжнародної спільноти, як професіоналів, як людей совісті, бути поруч з цими адвокатами. Підтримка незалежних адвокатів і правозахисників у Криму – це не просто символічний жест, це критично важливе втручання для збереження принципів демократичної підзвітності та правової доброчесності, — звернувся Олійник до присутніх.

Для довідки: Кримський тиждень — це серія дискусій на високому рівні, культурних заходів, виставок, показів документальних фільмів та обміну досвідом між експертами, спрямованих на посилення європейської участі у вирішенні проблем Криму, українського півострова, що перебуває під російською окупацією з 2014 року. Ця ініціатива висвітлює жорстоку реальність мешканців Криму – зокрема, кримських татар, правозахисників та незалежних голосів, – які, попри систематичні репресії з моменту окупації півострова у 2014 році, продовжують демонструвати стійкість. Організовують захід українське та міжнародне громадянське суспільство у тісній співпраці з інституціями ЄС, Постійними Представництвами та Місією України при ЄС.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: