У Києві правозахисники обговорили з міжнародними організаціями необхідні для України кроки, щоб захистити постраждалих від війни

A+ A-

4 квітня 2024 у Києві Коаліція громадських організацій, які з 2014 року опікуються питаннями захисту прав постраждалих унаслідок війни, провела закрите обговорення 11 пріоритетних кроків на 2024 рік у сфері захисту прав людини в умовах великої війни.

Українські правозахисники розповіли представникам міжнародних організацій, посольств та благодійних фондів про те, що, на їхню думку, має робити держава для захисту прав постраждалих від війни, з якими викликами стикаються експерти при роботі із владою та просуванні комплексних необхідних кроків у цьому напрямку. 

“Коаліція проводить системну роботу із державними органами влади для покращення становища постраждалих українців від війни. Проте частина наших рекомендацій точно потребують розуміння і підтримки з боку міжнародних партнерів — посольств, фондів. Саме тому ми вирішили провести таку закриту зустріч, на якій, з одного боку, презентувати наше бачення ключових кроків держави у 2024 році. А з іншого — поділилися баченням, на якому етапі знаходяться розробка та втілення ключових політик щодо постраждалих, та якою є роль та запит громадянського суспільства”, — розповіла адвокаційна директорка Центру прав людини ZMINA Альона Луньова.

Зокрема, Коаліція радить державі якомога скоріше ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду (МКС) та гармонізувати національне кримінальне законодавство з міжнародним. На думку експертів, це допоможе посилити спроможність національної системи правосуддя. Також правозахисники вважають, що державі варто перейти від точкових до комплексних, довгострокових рішень щодо забезпечення прав переселенців, кажуть правозахисники. 

Серед інших необхідних кроків, на думку експертів, — чітке визначення категорії постраждалих від війни осіб, щоб вони отримували повноцінну підтримку та захист.

Більше про 11 пріоритетних кроків для влади на 2024 рік можна довідатися за посиланням.