“Ви вже дієте!” Оголошено переможців Конкурсу студентських журналістських робіт | Центр прав людини ZMINA

“Ви вже дієте!” Оголошено переможців Конкурсу студентських журналістських робіт

A+ A-

25 червня відбулась урочиста церемонія підбивання підсумків ІІ Всеукраїнського конкурсу студентських журналістських робіт “Права людини в медіа: від розуміння до змін” та оголошено переможців.

Конкурс покликаний сприяти якісним змінам у журналістській освіті, стимулювати розвиток медіадіяльності на цінностях прав людини.

Загалом на конкурс було подано понад 170 робіт від студентів 25 університетів та одного журналістського гуртка. Серед порушених тем – ґендерна рівність, інклюзивність, запобігання мові ворожнечі, громадянський активізм та свобода слова.

Організаторами конкурсу виступили Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Центр прав людини ZMINA та Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

У своїй привітальній промові постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева наголосила, що глобальна, смертельно небезпечна та багатовимірна криза, спричинена COVID-19, продовжує стояти на шляху людського розвитку, поглиблюючи бідність, посилюючи нерівність та ставлячи під загрозу демократію і права людини.

“Світ переживе цю кризу лише в тому разі, якщо ми діятимемо злагоджено. Усе людство має об’єднатися, щоб подолати кризу та викорінити всі види насильства та дискримінації”, – підкреслила Ґерчева.

Голова правління Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик також відзначила, що медіаконтент, базований на цінностях та правах людини, є важливою складовою повноцінної демократії:

“Права людини – це цілий світ, фундамент, на якому міцно стоять успішні і демократичні країни. І вільні медіа є важливою запорукою для утримування рамки свободи і демократії. Важливо, щоб українські медіа будували свою діяльність на цінностях прав людини, задавали високу планку якості, адже, наприклад, багато статей Кодексу журналістської етики базуються на тих чи інших правах людини, таких як недискримінація, повага до приватності, права дитини тощо. Ми щиро втішені такою увагою до Конкурсу студентських журналістських робіт і великою кількістю надісланих матеріалів. Це дає надію на нове покоління журналістів і журналісток, які потрохи змінюватимуть обличчя наших медіа”.

Оцінювання робіт відбувалось у два етапи. Спочатку всі роботи оцінювала відбіркова комісія, до якої входили представники редакції видання Zmina.info,  команда Real Stories Production та фахівці з ПРООН.

На другому етапі експертне журі, що складалося з правозахисників та медіаекспертів (Марія Томак, Сергій Томіленко, Леся Ганжа, Валерія Мезенцева, Микола Ябченко), обрало переможців у трьох номінаціях – графічні, відео- та письмові роботи.

Отже, за результатами конкурсу переможцями стали:

ГРАФІЧНІ РОБОТИ

Перше місце: Юлія Кріштапович та Максим Богачов, Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця.

Друге місце: Анастасія Черкашина, Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця;

Ольга Голуб та Вікторія Саричева, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка.

Третє місце: Анастасія Толченникова, Запорізький національний університет.

Робота Юлії Кріштапович та Максима Богачова

ВІДЕО- ТА АУДІОРОБОТИ

Перше місце: Владислав Пустовіт, Адаліна Сисак, Єлизавета Буряк, Владислава Сова, Олексій Кугіт, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут журналістики.

Друге місце: Валерія Пастушенко, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут журналістики;

Анастасія Козько, Юрій-Лука Савінх, Вероніка Рєпіна, Михайло Воронов, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут журналістики.

Третє місце: Людмила Славич, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Інститут журналістики.

Робота Ольги Голуб та Вікторії Саричевої

ПИСЬМОВІ РОБОТИ

Перше місце: Ірина Ветлянчук, Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки.

Друге місце: Дар’я Федоренко, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка.

Третє місце: Дар’я Бацько, Центр дитячої та юнацької творчості № 5 Харківської міськради, гурток “Точка зору”.

Студентський конкурс підтримала Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова. На церемонії вона відзначила високий рівень робіт, що потрапили до шорт-листу й запропонувала всім переможцям пройти стажування в Офісі Омбудсмана. Людмила Денісова наголосила, що про права людини розповісти зрозумілою, доступною мовою часто буває непросто: “Але ви зуміли дібрати такі слова, які дуже просто розповідають про важливі речі”.

Тож спеціальну відзнаку Уповноваженого з прав людини отримали:

Олексій Куріпко, Запорізький національний університет;

Анастасія Черкашина, Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця;

Артем Новіков, Анжеліка Музиченко, Каріна Авер’янова, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького.

Робота Анастасії Черкашиної

Спеціальну відзнаку від Zmina.info отримали також:

Дар’я Бацько, Центр дитячої та юнацької творчості № 5 Харківської міськради, гурток “Точка зору”;

Христина Бут та Вікторія Черненко, Запорізький національний університет.

“Мені б хотілося побажати вам діяти. Але ви вже дієте! Ваша участь у конкурсі, ваша небайдужість порушувати складні теми про права людини, ваше бажання сприяти змінам – це гарний початок у журналістиці”, – додала журналістка Zmina.info Ірина Виртосу.

Усі переможці отримають цінні подарунки (сертифікати на придбання техніки, книжок, набори відеоблогерів), а їхні роботи будуть опубліковані на сайті Zmina.info та партнерських медіа.

Каталог журналістських робіт студентів можна переглянути тут

Конкурс студентських журналістських робіт на тему “Права людини в медіа: від розуміння до змін” є спільною ініціативою Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, Центру прав людини ZMINA та проєкту ПРООН “Права людини для України”, який впроваджується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.