“Я повністю переписала програму” – викладачка журналістики про навчання в Академії з прав людини | Центр прав людини ZMINA

“Я повністю переписала програму” – викладачка журналістики про навчання в Академії з прав людини

A+ A-

12 травня завершилася друга Академія з прав людини для викладачів та викладачок журналістики. У зв’язку із карантинними обмеженнями четверта підсумкова сесія відбулася в онлайн-форматі.

26 учасниць та учасників з близько 19 університетів України розглянули нові виклики для прав людини через пандемію коронавірусу, особливості висвітлення медіатеми полонених, літніх осіб, бездомних та людей із наркозалежністю. А також сфокусувалися на змінах клімату, подискутували щодо діяльності українських правозахисних організацій у медіа та ін.

Вебінари вели координаторки Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова та Марія Томак, координаторка руху “Молодь за мир” в Україні Ольга Макар, психоаналітик Євген Скляренко, директор Харківського інституту соціальних досліджень Денис Кобзін, представниця ПРООН з питань клімату Олена Маслюківська, голова Асоціації жінок-юристок України Христина Кіт.

“Я повністю переписала програму. Тепер кожну свою лекцію і практичну роботу зі студентами будую крізь права людини. Це непросто, але дуже важливо і неймовірно цікаво”, — поділилася своїми враженнями від участі в Академії Олена Іванова, професорка, деканка факультету журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.

Підсумковою роботою для викладачів та викладачок стала участь у Міжуніверситетському науково-практичному круглому столі “Реалізація Політики попередження і боротьби із сексуальними домаганнями та дискримінацією в університеті”. Учасники пропонували рішення, як вдосконалити університетське життя як безпечне середовище, в якому реалізуються цінності прав людини.

 “Проведення сесії дистанційно стало для нас новим досвідом. Однак той імпульс – і за змістовим наповненням лекцій, і за енергетикою в спілкуванні, – що був заданий на попередніх сесіях, дозволив нам всім гарно і пізнавально вчитися. А також планувати майбутню співпрацю. Ми ще чекаємо чіткої комунікації з боку уряду – коли і за яких умов стане можливо організовувати публічні заходи, і тоді обов’язково запросимо до підсумкової зустрічі усіх випускників нашої Академії”, – прокоментувала координаторка Академії Ірина Виртосу.


Нагадаємо, ініціатори Академії – ZMINA, Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, Програма розвитку ООН. Перша Академія була ініційована у 2017 році, її результатом стала Магістерська програма з правозахисної журналістики в Інституті журналістики КНУ імені Тараса Шевченка (офіційна), а понад 2300 студентів-журналістів навчалися прав людини у своїх університетах.