Як притягнути РФ до відповідальності за катування цивільних українців – дискусія
Всесвітня організація проти катувань, Медійна ініціатива за права людини та Центр прав людини ZMINA проведуть 28 серпня панельну дискусію “Катування та переслідування цивільних як злочини проти людяності з боку російської влади в Україні: шляхи забезпечення відповідальності”. Захід відбудеться з 10:30 до 16:30 у Kyiv Hall, “Блакитна зала”, м. Київ, вулиця Хрещатик, 25.
Тисячі цивільних українців, яких Росія незаконно утримує в неволі, потерпають від тортур. Методи знущань залежать виключно від фантазії російських катів. Потерпілі, яким вдалося повернутися з полону, стверджують, що тамтешня жорстокість не знає меж.
Але як довести факти катувань, насильницьких зникнень, позасудових страт та інші злочини проти українців? Як збудувати кримінальні справи, що не розваляться в судах? Що необхідно зробити, щоб національне і міжнародне правосуддя в цих справах було справедливим?
Саме про це йтиметься під час панельної дискусії. У заході візьмуть участь міжнародні та українські експерти з великим досвідом розслідувань воєнних злочинів, проведення судово-медичних експертиз та участі в кримінальному правосудді.
У межах дискусії Всесвітня організація проти катувань, Медійна ініціатива за права людини та ZMINA презентують результати розслідувань на цю тему. Організація Physicians for Human Rights презентує рекомендації щодо медико-правового документування для покращення доступу потерпілих до правосуддя. А запрошені експерти детально розберуть кейси побудови кримінальних справ про катування та проаналізують прогалини законодавства щодо проведення судово-медичних експертиз. У контексті притягнення винних до відповідальності учасники заходу також дадуть практичні поради взаємодії зі структурами ООН та Міжнародним кримінальним судом.
ДО УВАГИ МЕДІА: детальна програма панельної дискусії тут. Під час пресконференції забезпечуватиметься синхронний переклад УКР / ENG.
Трансляція дискусії з можливістю ставити запитання онлайн буде доступна в ZOOM (ми надішлемо вам посилання після реєстрації). Форма реєстрації.
Після кожної частини панельної дискусії журналісти зможуть отримати вичерпні коментарі від її учасників щодо цієї тематики. На випадок повітряної тривоги місце проведення заходу обладнано бомбосховищем.
З усіх додаткових питань звертайтеся до Ігоря Вишневського, комунікаційного менеджера МІПЛ:
тел. +380989188627, e-mail i.vyshnevskyi@mipl.org.ua.