ZMINA увійшла до групи від Мін’юсту, яка буде оцінювати адаптацію українського законодавства до права ЄС | Центр прав людини ZMINA

ZMINA увійшла до групи від Мін’юсту, яка буде оцінювати адаптацію українського законодавства до права ЄС

A+ A-

Правова аналітикиня Центру прав людини ZMINA Онисія Синюк увійшла до групи від Міністерства юстиції, яка буде проводити первинну оцінку стану імплементації актів права Європейського Союзу в Україні. 

Наприкінці лютого цього року Кабінет Міністрів України схвалив документ, на основі якого буде оцінюватися адаптація законодавства України до права ЄС, а також будуть виявлятися невідповідності та прогалини, які необхідно усунути для підготовки України до переговорів про вступ до ЄС.

Міністерство юстиції має зобов’язання провести первинну оцінку стану імплементації актів права ЄС, які входять до переговорного розділу про судову владу, фундаментальні права, а також до розділу правосуддя, свободи і безпеки. Для цього Мін`юст створив відповідні робочі групи, до яких увійшли представники науково-освітніх установ, проєктів міжнародно-технічної допомоги, громадських організацій, провідних фахівців та експерти у відповідних сферах.

26 липня заступниця міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Людмила Сугак провела першу зустріч з представниками громадських організацій. До зустрічі також долучились представники Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції.

Серед громадських організацій на зустрічі були присутні, зокрема, Право-Justice, Transparency International Ukraine, Privacy HUB, Центр політико-правових реформ, Центр прав людини ZMINA, Лабораторія законодавчих ініціатив та Українська Гельсінська спілка з прав людини. Представники громадськості висловили готовність долучитися до первинної оцінки адаптації українського законодавства. 

“Дуже важливо, що ця оцінка проводиться із залученням громадських організацій, особливо в частинах про права людини, верховенство права, антикорупційну діяльність, антидискримінаційні заходи. Представники громадянського суспільства мають суттєву експертизу з цих питань, їх залучення забезпечує прозорість процесу, щоб оцінка проводилася не з метою “поставити галочки”, а для реального вдосконалення українського законодавства та узгодження його з європейськими стандартами”, — прокоментувала правова аналітикиня ZMINA Онисія Синюк.