Дорогі німці, вам не соромно? | Центр прав людини ZMINA

Дорогі німці, вам не соромно?

A+ A-

У відкритому листі українські інтелектуали закликають Німеччину негайно приєднатися до енергетичного ембарго проти Росії: “Якщо ви не припините фінансувати нападника, ви більше не маєте права говорити “Ніколи більше!”. Документація.

Фото: AFP/SERGEY BOBOK

Нижче ми документуємо відкритий лист провідних українських інтелектуалів до всіх громадян Німеччини.

Уряд Німеччини в понеділок публічно підтвердив продовження закупівлі нафти і газу в Росії . Таким чином Німеччина погодилася продовжувати фінансувати несправедливу, криваву війну Путіна проти українського народу. Німеччина винна вдруге. Перший раз – під час Другої світової війни, коли вермахт і СС знищили слов’янське та єврейське населення та вивезли мільйони українців до Німеччини на примусові роботи.

Ми хочемо нагадати німцям і федеральному уряду про їхню історичну відповідальність перед Україною. Історичним фактом є те, що для завоювання України спочатку були використані всі сили нацизму, за винятком приблизно 10 відсотків іншої території Радянського Союзу. Ця країна мала найбільшу кількість жертв серед цивільного населення. Зараз путінські війська систематично бомбардують житлові квартали Харкова з населенням-мільйонником та інші імпровізовані окуповані міста та селища.

Путін вбиває мирних жителів, щоб довести те, що неможливо довести, а саме неіснування української нації . Але кілька днів героїчного опору кривавому диктатору дали зрозуміти світові, що українська політична нація як ніколи згуртована навколо вільно обраного президента та уряду і ніколи не піде перед вимогами божевільного лідера наляканої Росії.

Тоді ти більше не маєш права говорити: “Ніколи більше!”

Громадяни Німеччини! Відкрийте очі і виконайте свою історичну відповідальність. Хоча ніхто з вас особисто не підтримує і не фінансує військову машину, подібну до Гітлера та Сталіна, ви робите це колективно через свій уряд. Вони фінансують злочини проти людяності в Україні, країні, яка сьогодні також захищає демократію та безпеку Німеччини життям своїх синів і дочок.

Ми вимагаємо, щоб федеральний уряд приєднався до енергетичного ембарго проти режиму Путіна . Валютні надходження від експорту енергоносіїв підтримують російську агресію проти України та Європи. Є альтернативи російській енергетиці. Сусідня Польща наступного року припинить імпорт енергоносіїв з Росії. Відкласти зупинки вугільних чи атомних електростанцій. Припиніть допомагати поплічникам Путіна ховати гроші в німецьких банках.

Дорогі німці, вам не соромно? Якщо ви не припините фінансувати зловмисника, ви більше не маєте права говорити: “Ніколи більше!” Дійте зараз, щоб бути чесними з собою!

Підписи:

Євген Бистрицький, філософ; Михайло Гончар, президент Центру глобальних досліджень “Стратегія ХХІ”; Валерій Пекар, викладач Києво-Могилянської та Львівської бізнес-шкіл; Тарас Возняк, генеральний директор Національної галереї мистецтв у Львові; Петро Бурковський, старший науковий співробітник Фонду демократичних ініціатив імені Ілька Кучеріва; Тетяна Печончик, директор Правозахисного центру ЗМІНА; Анатолій Карась, професор філософії, голова філософського факультету Львівського національного університету імені Франка; Олександра Матвійчук, голова Центру громадянських свобод (Україна); Костянтин Сігов, директор Європейського центру гуманітарних досліджень та науково-видавничої асоціації “Дух і літера” Національного університету “Києво-Могилянська академія”; Олексій Гарань, професор політології Національного університету “Києво-Могилянська академія”; Юлія Кириченко, співголова Коаліції Реанімаційний пакет реформ; Максим Яковлєв, завідувач кафедри міжнародних відносин, директор Школи політичних досліджень Національного університету “Києво-Могилянська академія”; Альона Гетьманчук, керівник Центру “Нова Європа”; Юлія Тищенко, Український центр незалежних політичних досліджень; Вадим Міський, член ради директорів Української суспільної телерадіокомпанії, програмний директор Аналітичного центру “Детектор медіа”; Андрій Курков, президент ПЕН-Україна; Сергій Квіт, голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, професор Національного університету “Києво-Могилянська академія”; Юрко Прочаско, перекладач і автор; Юрій Андрухович, Письменник; Юрій Дуркот, перекладач; Катя Петровська, авт. 

Джерело: Главком / WELT