“Напади на активістів свідчать, що громадянське суспільство стає сильнішим і впливовішим”, – голова ZMINA Тетяна Печончик
Якою є поточна ситуація з нападами на активістів в Україні? Чи видно край у розслідуванні вбивства Катерини Гандзюк, і коли за ґрати потраплять замовники? Як мобілізувати громадян для кампанії на підтримку громадських активістів, зокрема, в регіонах? Розповідають гості програми “Активізація з Людмилою Тягнирядно” голова Центру прав людини “ZMINA” Тетяна Печончик, учасниця ініціативи “Хто замовив Катю Гандзюк?” Марина Хромих та координатор одеського “Автомайдану” Віталій Устименко.
Програма: Активізація з Людмилою Тягнирядно
Ведучі: Людмила Тягнирядно
На початку цього року було представлено доповідь за 2019 рік, у якій відзначалося певне зменшення кількості нападів на громадських активістів. Хоча ситуація залишається досить тривожною. Так, за 2019 рік було зафіксовано 83 інциденти переслідування правозахисників та громадських активістів по всій Україні, з цих 83 інцидентів – майже половина були насильницькими: одне вбивство, кілька випадків нападів на громадських активістів або їхнє майно, підпали автівок, підпали будинків. Чверть випадків складали вербальні погрози, деякі випадки стосувалися сфабрикованого юридичного переслідування за злочини, яких активісти не вчиняли.
У першому кварталі цього року, за словами Тетяни Печончик, вже зафіксовано близько двох десятків нападів, половина з яких сталися в Києві.
“Серед випадків в інших містах правозахисниця відзначила підпал в Одесі третього квітня автівки місцевого активіста Дем’яна Ганула, який брав участь в екологічних рухах проти незаконної забудови Одеси, на захист літнього театру. 27 березня про погрози від будівельників заявила громадська екологічна активістка з Києва Анабелла Моріна, яка є учасницею громадського руху за відродження річки Почайна. Напади продовжують відбуватися, навіть незважаючи на карантин”, – зазначає правозахисниця Тетяна Печончик.
Більше інформації тут.