Військовополоненого Максима Буткевича нагородили чеською премією “Історії несправедливості” | Центр прав людини ZMINA

Військовополоненого Максима Буткевича нагородили чеською премією “Історії несправедливості”

A+ A-

Правозахиснику та співзасновнику Громадського радіо Максиму Буткевичу, який нині перебуває в полоні росіян, присудили премію “Історії несправедливості”.

Фото: Olena Ivantsiv / Facebook

Про це повідомив його батько Олександр Буткевич.

Раніше нагороду вручали борцям проти комуністичного режиму в Чехословаччині. Тепер її вручають і представникам іншої країни.

“Ми вирішили присудити премію відомому в Україні правозахиснику та військовополоненому Максиму Буткевичу. Нагородою The Strories of Injustes Award ми хочемо висловити нашу підтримку всім хоробрим українцям, які захищають свою Батьківщину”, – повідомив Шимон Панек, директор некомерційної організації People in Need.

Шимон Панек разом з директоркою Центру прав людини та демократії Надією Івановою вручили премію Олександру Буткевичу.

Нагадаємо, що правозахисник, журналіст і співзасновник та член ГО “Громадське радіо” Максим Буткевич на сьогодні перебуває в полоні.

Відео з ним опублікували російські пропагандисти. Вони пишуть, що військові, а серед них і Максим Буткевич, опинилися в полоні під Гірським, що на Луганщині. 24 червня російські загарбники окупували Гірську громаду Луганської області.

Від весни 2014 року Максим Буткевич допомагав переселенцям і переселенкам, а також займався захистом біженців та протидією дискримінації. Загалом правозахистом він займається впродовж останніх 20 років.

До команди Громадського радіо він приєднався восени 2013 року. Під час Майдану був репортером і ведучим програм Громадського радіо на волонтерських засадах. Але він і надалі є активним членом ГО “Громадське радіо” і став нашим патроном.

Максим Буткевич – український правозахисник і журналіст, що став до лав української армії в березні 2022 року. Координатор та співзасновник проєкту “Без кордонів”, спрямованого на допомогу шукачам притулку та українським переселенцям і протидії мові ворожнечі.

Співзасновник центру прав людини ZMINA, Громадського радіо. Раніше також працював на BBC World Service та низці загальноукраїнських телеканалів, кілька років був гостьовим лектором НаУКМА, а також входив до правління українського представництва Amnesty international та громадської ради при МВС. Протягом багатьох років є одним з модераторів показів та подій міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Джерело: Громадське радіо