Громадськість вимагає проведення прозорого конкурсу на керівника управління ДБР у справах Майдану

A+ A-

 

В.о. директора 

Державного бюро розслідувань

Соколову Олександру Володимировичу

Шановний Олександре Володимировичу!

17 вересня 2020 р. на відкритих слуханнях Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності на тему “Діяльність Державного бюро розслідувань, стан виконання покладених на Державне бюро розслідувань завдань та додержання ним законодавства, прав і свобод громадянина” було звернуто увагу на порушення закону про ДБР і порушення антикорупційної програми ДБР під час проведення конкурсів на посади, зокрема і керівні, в Державному бюро розслідувань. 

Так, згідно із Законом України “Про Державне бюро розслідувань”, проведення конкурсів на посади в ДБР має бути відкритим. Відкритий конкурс передбачає публікацію протоколів засідань конкурсної комісії, переліку кандидатів, які беруть участь у конкурсі, інформації про проходження етапів конкурсу, інформації про переможців.

В антикорупційній програмі ДБР на 2020 р., затвердженій наказом директора Державного бюро розслідувань від 26.12.2019, прямо вказано, що засідання конкурсних комісій є відкритими для представників ЗМІ й журналістів, що забезпечується відео- та аудіофіксація і онлайн-трансляція засідань конкурсної комісії на офіційних вебсайтах КМУ та ДБР. Крім того, конкурси проводяться відкрито з обов’язковим інформуванням громадськості про вакантні посади, вимоги до кандидатів, процедуру, етапи та строки проведення конкурсу, принципи й умови добору кандидатів, перебіг проведення конкурсу та його результати на офіційному вебсайті – як зовнішніх, так і внутрішніх комісій.

Наразі проходить конкурс щодо обрання керівника управління ДБР у справах Євромайдану. Водночас ні протоколів засідання конкурсної комісії, ні інформації про перелік кандидатів, допущених до конкурсу, не оприлюднено у відкритих джерелах, а засідання комісії не транслюються на сайті ДБР. За повідомленням ГО “Родина Героїв Небесної сотні”, такої інформації не надано й на запит їхнього представника в цій комісії (без права голосу, але з можливістю ставити запитання) Юрія Аксеніна.

Крім того, у конкурсних умовах для кандидатів на цю посаду не зазначено ні обов’язковою, ні бажаною умовою (перевагою) досвід розслідування чи процесуального керівництва в справах Євромайдану. На нашу думку, це може поставити під сумнів ефективність та компетентність розслідування справ Майдану.

У зв’язку із зазначеним звертаємося з вимогою забезпечити прозорість проведення конкурсів на посади в ДБР, зокрема до проведення наступних етапів конкурсу на посаду керівника управління з розслідування справ Майдану ДБР.

Закликаємо:

1) опублікувати на офіційному вебсайті ДБР склад конкурсної комісії, усі протоколи засідань конкурсної комісії, перелік кандидатів, які подали документи, перелік кандидатів, які допущені до участі в конкурсі; 

2) забезпечити доступ ЗМІ та громадськості до проведення конкурсу через онлайн-трансляції засідань конкурсної комісії, зокрема засідання, призначеного на 22.09.2020.

ГО “Адвокатська дорадча група”

ГО “Родина Героїв Небесної сотні”

Центр прав людини ZMINA

Центр громадянських свобод 

Медійний проєкт Watchers 

ГО “Центр розвитку і демократії”

Лабораторія законодавчих ініціатив

Українська школа політичних студій

StateWatch

Всеукраїнське об’єднання “Автомайдан”

ГО “Правозахисна Ініціатива”

Медійна ініціатива за права людини 

Харківський антикорупційний центр

ГО “Народний Захист”

ГО “Мережа захисту національних інтересів “АНТС”

Правозахисний центр ДІЯ