Заява правозахисних організацій щодо політично мотивованого переслідування та незаконного засудження Ільмі Умерова | Центр прав людини ZMINA

Заява правозахисних організацій щодо політично мотивованого переслідування та незаконного засудження Ільмі Умерова

A+ A-

Українська Гельсінська спілка з прав людини, Кримська правозахисна група та Центр інформації про права людини рішуче засуджують незаконні та цинічні дії окупаційної влади Криму, підконтрольної РФ, щодо політично мотивованого переслідування та протиправного засудження члена Меджліса кримськотатарського народу Ільмі Умерова за публічні висловлювання на підтримку територіальної цілісності України.

27 вересня в окупованому Криму “Сімферопольський районний суд”, підконтрольний РФ, в порушення фундаментальних прав людини та норм міжнародного гуманітарного права засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, одного з лідерів кримськотатарського національного руху Ільмі Умерова до двох років позбавлення волі з відбуванням у колонії-поселенні та заборонив займатися публічною діяльністю протягом двох років.

Ільмі Умерова визнали винним за ч. 2 ст. 280.1 КК РФ “Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ, вчинені з використанням інформаційно-телекомунікаційних мереж (включаючи Інтернет)” за його публічні висловлювання на підтримку територіальної цілісності України. Протягом усього “судового процесу” він не відмовився від своєї позиції та продовжував наполягати на територіальній приналежності Криму України, зобов’язаннях Росії дотримуватися міжнародно визнаних кордонів у світі, дотриманні та виконанні Росією резолюцій Генеральної Асамблеї ООН № 68/262 “Територіальна цілісність України” від 27 березня 2014 року та № 71/205 “Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі (Україна)” від 19 грудня 2016 року.

Фізичне видавлювання незгодних з Криму на початку окупації змінилося періодом систематичного залякування населення Криму, в тому числі через гучні політично мотивовані розправи. Вироки, що було винесено лише за останній місяць окупаційною владою в Криму Ільмі Умерову, Миколі Семені, Ахтему Чийгозу, мають на меті не тільки покарати незгодних з окупацією, а й змусити мовчати всіх інших на півострові.

Зі слів адвокатів Ільмі Умерова, винесений окупаційним судом вирок є не лише неспівмірним покаранням за інкримінований злочин, але й з урахуванням стану здоров’я Ільмі Умерова, рівня надання медичної допомоги в установах виконання покарань РФ “це рівноцінно смертному вироку”.

Висловлюємо свою солідарність з незаконно засудженим Ільмі Умеровим, рішуче засуджуємо політичне мотивоване переслідування його та всіх інших політичних в’язнів Кремля, та вимагаємо:

Від влади Російської Федерації:

Негайно скасувати незаконний вирок “Сімферопольського районного суду” щодо Ільмі Умерова та припинити будь-яке політично мотивоване переслідування у Криму.

Від влади України:

Провести ефективне розслідування грубих порушень прав людини, встановити та притягнути до відповідальності всіх осіб, причетних до політично мотивованого переслідування Ільмі Умерова.

Запровадити персональні санкції до іноземних громадян, причетних до політично мотивованого переслідування Ільмі Умерова.

Від міжнародного співтовариства:

Застосувати жорсткі санкції до всіх осіб, причетних до політично мотивованого переслідування Ільмі Умерова, а також до представників влади РФ, якими, без сумніву, санкціоноване вказане переслідування Умерова та інших політичних в’язнів Кремля.

Застосувати всі можливі дипломатичні та політичні засоби з метою не допустити виконання незаконного вироку і направлення Ільмі Умерова до колонії-поселення для відбування “покарання”.

Юлія Хмарук, представниця Уповноваженої Верховної Ради з прав людини.

Аркадій Бущенко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини

Ольга Скрипник, голова правління Кримської правозахисної групи

Тетяна Печончик, голова правління Центру інформації про права людини

Буров Сергій, Освітній дім прав людини, Чернігів

Мурза Денис, ГО “MART”

ПІДПИСАТИ ЗАЯВУ