Заява щодо звіту комісії з розслідування нападів на Катерину Гандзюк та інших активістів | Центр прав людини ZMINA

Заява щодо звіту комісії з розслідування нападів на Катерину Гандзюк та інших активістів

A+ A-

У травні цього року закінчила роботу Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України, яка розслідувала напади на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів.

Проєкт звіту за підсумками роботи ТСК та рекомендації опубліковано на сайті Верховної Ради. Тепер депутати мають заслухати звіт та затвердити його більшістю голосів. Тільки в такий спосіб парламентарі можуть дати оцінку шестимісячній роботі своїх колег у комісії.

Саме в разі затвердження звіту рекомендації ТСК з усунення недоліків у розслідуваннях атак на активістів мають шанс перетворитися на конкретні нормативно-правові акти та дієві виконавчі рішення.

Утім, існує великий ризик, що цього не відбудеться і звіт ТСК так і залишиться “проєктом” – без жодних наслідків та висновків.

Якщо депутати не затвердять звіт ТСК, її роботу буде нівельовано, напрацювання – знищено і жодних наслідків для тих, хто саботував розслідування нападів на активістів, не настане.

Ми закликаємо народних депутатів України не самоусуватися від свого обов’язку і довести розпочату справу до кінця: включити питання звіту ТСК в порядок денний засідання 11 липня і затвердити звіт комісії на цьому тижні – в останні сесійні дні Ради.

Відповідальність за затвердження звіту ТСК, який може зрушити з мертвої точки нерозслідувані напади та заморожені справи, – на кожному з вас, народні депутати. Ми обов’язково нагадаємо про це вашим виборцям.

Суспільство має знати, чому не розкриті злочини проти громадських діячів, чому розслідування замовних вбивств активістів – провалені, хто несе за це відповідальність та що треба зробити, аби терор громадянського суспільства нарешті припинився.
Українці, ваші виборці, міжнародна спільнота, всі досі чекають і вимагають відповіді на питання: “Хто замовив Катю Гандзюк?”, “Хто замовив активістів в Україні?”.

Мовчання влади продовжує нас вбивати.

Центр громадянських свобод

Центр прав людини ZMINA

Харківська правозахисна група

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Луганський обласний правозахисний центр “Альтернатива”

Фундація “Відкритий Діалог”

Східноукраїнський центр громадських ініціатив

ГО “Молода Черкащина”

ГО “Вибір”

ГО “Спілка фермерів та приватних землевласників Зіньківщини” ВГО “Спілка сільських жінок України”

ХОФ “Громадська Альтернатива”

Регіональний центр з прав людини

“Вектор прав людини”

“Поряд з вами”

Українська правова дорадча група

“Соціальна Дія”

ГО “Альянс Української Єдності”