ВРУ має якнайшвидше ухвалити законопроєкти, які направлені на подолання наслідків війни, — правозахисники
Голові Верховної Ради України
Стефанчуку Руслану Олексійовичу
Шановний Руслане Олексійовичу!
Ми, Коаліція громадських організацій, що опікуються питаннями захисту прав осіб, які постраждали внаслідок збройного конфлікту в Україні, висловлюємо Вам свою повагу та звертаємося до Вас з проханням забезпечити дотримання порядку денного пленарних засідань та провести розгляд:
- у другому читанні Проєкту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо внесення відомостей про зареєстроване місце проживання громадян України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, а також оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України (реєстр. №4564);
- в першому читанні Проєкту Закону про внесення змін до Закону України “Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб” (реєстр. №4487);
- включити до порядку денного та розглянути в першому читанні Проєкту Закону про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей (реєстр. №6104)
Вказані законопроєкти рекомендовані до розгляду профільним Комітетом Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин і неодноразово потрапляли до порядку денного, однак не були пріоритезовані при розгляді, часто поступаючись місцем політичним питанням.
Розгляд та прийняття законопроєктів, які направлені на подолання негативних наслідків збройного конфлікту, мають величезне значення для деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Криму та сходу України. Це проєкти Законів, на які очікують люди по обидві сторони лінії розмежування і які дозволять дітям та молоді, які проживають в окупації зберігати зв’язок із державою та мати майбутнє у вільній Україні.
Крім згаданих вище законопроєктів, на розгляд Верховною Радою очікують і інші проєкти. Експерти Коаліції підготували аналіз законопроєктів, які знаходяться на розгляді Верховної Ради України. Дорожня карта являє собою “світлофор”, де частина законопроєктів знаходиться в “зеленій зоні”, тобто вони повністю підтримуються представниками Коаліції, і ми виступаємо за найскоріше їхнє прийняття. Частина законопроєктів в “жовтій зоні” потребують доопрацювання, в “червоній зоні” несуть значні ризики і повинні бути відхилені профільними комітетами та/або народними депутатами у сесійній залі.
Зважаючи на те, що Україна є правовою державою, де людина, її життя, честь та гідність визнані вищою цінністю, ухвалення Верховною Радою України законів, спрямованих на захист прав людини, особливо в умовах збройного конфлікту, є вкрай важливими.
Ми, представники організацій, які опікуються питаннями захисту прав постраждалих від конфлікту осіб, підтримуємо прийняття вказаних проєктів Законів і просимо Вас сприяти їх найшвидшому розгляду.
ГО “КРИМСОС”
БФ “Восток SOS”
БФ “Право на захист”
БФ “Стабілізейшен Суппорт Сервісез”
ГО “Донбас СОС”
Центр прав людини ZMINA
Громадська організація “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”
Кримська правозахисна група
Фото обкладинки: REUTERS
ПІДПИСАТИ