ZMINA запрошує правозахисників та громадських активістів на вебінар з фізичної безпеки в умовах війни
Центр прав людини ZMINA у партнерстві з Truth Hounds проводять набір учасників на онлайн-вебінар “Фізична безпека для українських правозахисників та громадських активістів в умовах російського вторгнення”. Він відбудеться 16 червня та триватиме сім годин.
На вебінарі ви дізнаєтесь про основні принципи та інструменти щодо зменшення ризиків для життя та здоров’я громадських активістів та правозахисників під час російського вторгнення в Україну.
Попередня програма:
Блок 1. Безпека як управління ризиками:
- системний підхід до безпеки;
- оцінка ризиків та загроз, система критеріїв;
- прийняття рішень в умовах високої невизначеності.
Блок 2. Планування безпеки: індивідуальний план безпеки, емердженсі план, план евакуації, безпекові протоколи.
Блок 3. Окремі аспекти:
- інформаційна безпека;
- фізична безпека: загальні рекомендації щодо правил поведінки під час артилерійських та снайперських обстрілів; пересування у зоні збройного конфлікту, перетин блокпостів, спілкування з військовими; захисне спорядження та аптечки;
- неявні ризики та фактори: чому плани не рятують; “людський фактор”; психологічні стани/кризові стани; причини нехтування елементарними правилами.
Тренерка: Вікторія Птах, яка має 8 років практичного досвіду у проведенні польових та кабінетних досліджень, документуванні воєнних злочинів, злочинів проти людяності та масових порушень прав людини в Україні, Грузії, Азербайджані у складі команди Truth Hounds. Тренерка у сфері holistic security, моніторингу дотримання прав людини, методології інтерв’ювання та комунікації з людьми, що пережили потенційно травмуючі події.
Для участі заповніть анкету до 18:00 14 червня 2022 року.
Кількість учасників вебінару є обмеженою, відібрані учасники отримають підтвердження участі та посилання на захід, який відбудеться на платформі JitsiMeet.
Більше інформації: Людмила Янкіна, ly@humanrights.org.ua
Довідково: захід відбудеться в рамках проєкту “Підвищення ролі та захисту правозахисників в Україні”, що реалізується Центром прав людини ZMINA у партнерстві з Нідерландським Гельсінським комітетом за фінансової підтримки Європейського Союзу. Проєкт зосереджується на правовому та оперативному захисті та підтримці правозахисників і антикорупційних активістів в Україні, підтримці позитивної ролі правозахисників у суспільстві та налагодженні зв’язків між ними, збільшенні кількості ефективних розслідувань нападів на правозахисників та активістів тощо. Триває з 2019 року до 2022 року.