ZMINA запрошує правозахисників та громадських активістів на вебінар з фізичної безпеки в умовах війни

A+ A-

Центр прав людини ZMINA у партнерстві з Truth Hounds проводять набір учасників на онлайн-вебінар “Фізична безпека для українських правозахисників та громадських активістів в умовах російського вторгнення”. Він відбудеться 16 червня та триватиме сім годин.

Ілюстративне фото: мітинг активістів у Херсоні / Громадське радіо

На вебінарі ви дізнаєтесь про основні принципи та інструменти щодо зменшення ризиків для життя та здоров’я громадських активістів та правозахисників під час російського вторгнення в Україну.

Попередня програма:

Блок 1. Безпека як управління ризиками:

  • системний підхід до безпеки; 
  • оцінка ризиків та загроз, система критеріїв; 
  • прийняття рішень в умовах високої невизначеності.

Блок 2. Планування безпеки: індивідуальний план безпеки, емердженсі план, план евакуації, безпекові протоколи. 

Блок 3. Окремі аспекти:

  • інформаційна безпека; 
  • фізична безпека: загальні рекомендації щодо правил поведінки під час артилерійських та снайперських обстрілів; пересування у зоні збройного конфлікту, перетин блокпостів, спілкування з військовими; захисне спорядження та аптечки; 
  • неявні ризики та фактори: чому плани не рятують; “людський фактор”; психологічні стани/кризові стани; причини нехтування елементарними правилами.

Тренерка: Вікторія Птах, яка має 8 років практичного досвіду у проведенні польових та кабінетних досліджень, документуванні воєнних злочинів, злочинів проти людяності та масових порушень прав людини в Україні, Грузії, Азербайджані у складі команди Truth Hounds. Тренерка у сфері holistic security, моніторингу дотримання прав людини, методології інтерв’ювання та комунікації з людьми, що пережили потенційно травмуючі події.

Для участі заповніть анкету до 18:00 14 червня 2022 року. 

Кількість учасників вебінару є обмеженою, відібрані учасники отримають підтвердження участі та посилання на захід, який відбудеться на платформі JitsiMeet.

Більше інформації: Людмила Янкіна, ly@humanrights.org.ua

Довідково: захід відбудеться в рамках проєкту “Підвищення ролі та захисту правозахисників в Україні”, що  реалізується Центром прав людини ZMINA у партнерстві з Нідерландським Гельсінським комітетом за фінансової підтримки Європейського Союзу. Проєкт зосереджується на правовому та оперативному захисті та підтримці правозахисників і антикорупційних активістів в Україні, підтримці позитивної ролі правозахисників у суспільстві та налагодженні зв’язків між ними, збільшенні кількості ефективних розслідувань нападів на правозахисників та активістів тощо. Триває з 2019 року до 2022 року.