Правозахисники зустрілися із двома десятками іноземних журналістів | Центр прав людини ZMINA

Правозахисники зустрілися із двома десятками іноземних журналістів

A+ A-

У Києві відбулася зустріч представників правозахисних організацій і медіа із групою іноземних журналістів. Захід відбувся в межах проєкту The Europe-Ukraine Desk, ініційованого німецькою неурядовою організацією n-ost.

Зустріч була присвячена документуванню та розслідуванню злочинів, скоєних у ході повномасштабної збройної агресії Росії проти України, та тематичної діяльності українського громадянського суспільства і медіа. В її межах журналісти з Болгарії, Грузії, Іспанії, Італії, Молдови, Німеччини, Угорщини, Франції приїхали в Україну, щоб краще зрозуміти контекст та отримати контакти українських експертів та журналістів для подальшої співпраці.

У заході взяли участь : Тетяна Печончик (ZMINA), Володимир Яворський (Центр громадянських свобод), Наталя Гуменюк (Reckoning project), Яніна Корнієнко (Слідство.інфо), Марія Томак (Кримська платформа). Зустріч модерувала головна редакторка “Української правди” Севгіль Мусаєва.

У своєму виступі Тетяна Печончик розповіла про роботу Центру прав людини ZMINA із документування воєнних злочинів та злочинів проти людяності і діяльність Коаліції “Україна. П’ята ранку“, а також про останнє дослідження організації про виклики для роботи журналістів в умовах війни.

Висвітлення ситуації в Україні закордонними медіа залишається важливим питанням, оскільки війна триває, скоюються нові злочини і залишається на порядку денному питання підтримки України для відсічі російській агресії. Цінно, коли іноземні журналісти приїжджають в Україну для того, аби отримати інформацію з перших рук, поспілкуватися із потерпілими, правозахисниками, представниками влади. Разом з тим, важливо, щоб навіть незважаючи на воєнний стан наша країна зберігала демократичні інститути і свободу слова, можливості для вільної роботи журналістів, в тому числі закордонних. Від підтримки України у світі залежить результат війни, а ця підтримка базується на громадській думці у різних країнах та інформації, яку подають медіа“, – сказала Тетяна Печончик.