У Києві відбувся тренінг із міжнародного гуманітарного права для журналістів | Центр прав людини ZMINA

У Києві відбувся тренінг із міжнародного гуманітарного права для журналістів

A+ A-

19–21 січня в Києві відбувся тренінг із міжнародного гуманітарного права (МГП) для медійників та викладачів журналістики, організований Центром прав людини ZMINA.

 

Під час трьох днів роботи учасники ознайомилися з основними принципами міжнародного гуманітарного права, історією його виникнення, ключовими термінами, інформаційними ресурсами про МГП, діяльністю Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) та Товариства Червоного Хреста України.

Окремий тематичний блок був присвячений учасникам та жертвам збройного конфлікту, комбатантам, некомбатантам та цивільному населенню, а також питанням, пов’язаним з військовополоненими та цивільними заручниками. Перед журналістами виступили представники Національного інформаційного бюро, Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення незаконно позбавлених волі осіб внаслідок агресії проти України.

Також ішлося про відповідальність за порушення міжнародного гуманітарного права, міжнародні суди й трибунали, включно з Міжнародним судом ООН та Міжнародним кримінальним судом.

Експертами й тренерами виступили Тимур Короткий, віцепрезидент Української асоціації міжнародного права, радник президента Товариства Червоного Хреста України з міжнародного гуманітарного права, кандидат юридичних наук, доцент; Наталія Хендель, дослідниця Женевської академії міжнародного гуманітарного права та прав людини, кандидатка юридичних наук, доцентка; Аркадій Дабагян, начальник оперативного штабу Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ); Руслана Болкун, головна фахівчиня з міжнародного гуманітарного права Товариства Червоного Хреста України; Олександр Власенко, речник Міжнародного комітету Червоного Хреста; Інна Заворотько, заступниця начальника відділу міжнародного права Міністерства оборони України, докторка філософії з міжнародного права; Юрій Усманов, співзасновник Центру міжнародного гуманітарного права і перехідного правосуддя, кандидат юридичних наук, доцент; Захар Тропін, доцент кафедри міжнародного права Навчально-наукового інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат юридичних наук; Антон Кориневич, посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України.

“Часто, зачіпаючи питання міжнародного гуманітарного права та відповідальності за його порушення, люди в Україні перебувають на емоційних гойдалках. Між тотальною зневірою, що всі нас кинули, Росія продовжує роками безкарно вчиняти злочини й нічого з цим не вдіяти, і нереалістичними очікуваннями, що всі порушники будуть знайдені й покарані, – говорить голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик. – Медійникам, а також тим, хто готує наступне покоління журналістів, важливо мати базові знання з МГП і міжнародного кримінального права, давати глибше та більш фахове розуміння своїм аудиторіям: чому правила, які склались у світі, не працюють чи працюють з перебоями; як людство рухається, щоб запобігати війнам; як ми можемо використовувати наявні інструменти та створювати нові для зменшення кількості жертв і справедливого покарання воєнних злочинців”.

Фото: МКЧХ і ZMINA