У Дніпрі представили виставку “Історії з окупованого Криму”, яка діятиме до кінця червня | Центр прав людини ZMINA

У Дніпрі представили виставку “Історії з окупованого Криму”, яка діятиме до кінця червня

A+ A-

17 травня у Дніпрі у стінах Дніпропетровського фахового мистецько-художнього коледжу культури провели захід до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Крім того, під час заходу відкрили виставку “Історії з окупованого Криму”, яку представив Центр прав людини ZMINA.

У заході взяли участь представники місцевої влади, кримськотатарської громади Дніпра та освітяни. 

Як зазначили представники коледжу під час відкриття заходу, Росія всі десять років окупації чинить насильницькі викрадення та незаконні затримання жителів анексованого Криму. Деякі політв’язні уже навіть відбули увесь 8-9 річний термін і повернулися додому. У таких умовах вшанування на загальнодержавному рівні пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу і демонстрація солідарності в боротьбі за відновлення прав набуває важливого українського та міжнародного значення.

Автори фотовиставки “Історії з окупованого Криму” — українські фотожурналісти Аліна Смутко, Альона Савчук і Тараса Ібрагімов —- впродовж декількох років фіксували життя кримських татар в умовах окупації. За це їм заборонили в’їзд на територію Кримського півострова та РФ на термін від 10 до 35 років.

“Автори знайшли сміливість поїхати у Крим та фіксувати все, що відбувається із кримськими татарами та їхніми сім’ями. Як і 80 років тому, сьогодні кримські татари продовжують зіштовхуватися із репресіями з боку окупаційної влади. На зараз у Криму та на території РФ незаконно ув’язнені 218 громадян України, з яких 133 — це кримські татари. Здебільшого у місцях несвободи вони перебувають у досить жорстких і не людських умовах, вони піддаються катуванням, їх утримують у штрафних ізоляторах та одиночних камерах, їм не надають медичну допомогу”, — розповіла керівниця проєктів Центру прав людини ZMINA Вікторія Нестеренко.

Також, за її словами, ZMINA постійно на зв’язку із багатьма родичами політичних в’язнів:

“І я, знаючи їхні історії, завжди дивуюся стійкості і силі цих жінок — їхніх матерів, дружин, доньок та сестер. Тому ми також разом із Представництвом Президента в АР Криму розпочали акцію написання листів для політв’язнів, аби їх підтримати, і закликаємо усіх до неї долучатися”.

Виставку можна відвідати до кінця червня 2024 за адресою — м. Дніпро, пл. Успенська, 14 (корпус художнього відділення коледжу).