Чи справедливо Україна карає бізнес в окупації за колабораціонізм? | Центр прав людини ZMINA

Чи справедливо Україна карає бізнес в окупації за колабораціонізм?

A+ A-

31 травня 2024 року, з 16:00 по 18:00, Центр прав людини ZMINA проведе дискусію “Чи справедливо Україна карає бізнес в окупації за колабораціонізм?”.

Після початку повномасштабної війни Україна почала карати тих, хто має господарську діяльність (бізнес) в окупації, водночас співпрацюючи з державою-агресором чи окупаційною владою. Але на практиці часто поряд з бізнесами, які надають послуги окупантам (наприклад, ремонтують драмтеатр в окупованому Маріуполі чи продають паливо окупаційній армії), до відповідальності притягуються підприємства, які допомагають вижити іншим людям на окупованих територіях (аграрії, комунальники тощо). Крім того, є й випадки, коли держава притягує до відповідальності людей, які працювали електриками чи охоронцями. 

Де проходить межа між усвідомленою співпрацею з окупантом та намаганням підтримати людей в окупації, забезпечивши їх продуктами або робочими місцями? Чи доцільно криміналізувати весь бізнес, що залишився в окупації? Чи існують ризики тиску на бізнес через звинувачення в колабораціонізмі?

Спікери:

  • Інна Вишневська, наукова співробітниця науково-дослідної лабораторії Львівського державного університету внутрішніх справ, експертка ZMINA;
  • Микола Мягков, адвокат, партнер адвокатського об’єднання AZONES, кандидат юридичних наук;
  • Єгор Рєбров, начальник відділу Прокуратури АР Крим і міста Севастополя.

Модераторка: Альона Луньова, адвокаційна директорка Центру прав людини ZMINA.

Для участі в обговоренні просимо до 30 травня (включно) зареєструватися за посиланням.

Кількість місць для участі офлайн обмежена. 

Контактна особа: Інна Ільченко, менеджерка проєктів Центру прав людини ZMINA, +38 096 2109286, ini@humanrights.org.ua.

Цей захід організовано за підтримки Фонду “Партнерство за сильну Україну”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: