УШПС розпочала серію дискусій про деокупацію територій | Центр прав людини ZMINA

УШПС розпочала серію дискусій про деокупацію територій

A+ A-

Українська школа політичних студій спільно з Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим та Центром прав людини ZNINA провела клуб на тему “Повернути окуповані території: стратегічний погляд”. Як зазначають організатори, це перший захід із серії дискусій, присвячених деокупації.

За словами постійної представниці президента в Криму Таміли Ташевої, стратегію деокупації Україна почала розробляти ще 2021 року, але після початку повномасштабної війни фокус у ній змінився:

“Якщо раніше основним шляхом визволення окупованих територій був політико-дипломатичний, то зараз ми розуміємо, що деокупація відбуватиметься і фізично. Тут необхідно забезпечити прозорість комунікації, зокрема в заходах покарання. Нам важливо донести людям, що до кримінальної відповідальності притягатимуться лише ті, хто активно співпрацював із загарбницькою владою, а не намагався вижити в окупації”.

Крім того, під час деокупації важливо забезпечити дотримання прав людини та прозору комунікацію із суспільством.

“Реінтеграція – це геть не про приємні рішення. Тому нам необхідні інструменти, які мають забезпечити країну механізмами переходу до сталого миру. Це стосується і питання відповідальності, підтримки та компенсації потерпілим, права на правду та осмислення того, що відбулося”, – вважає адвокаційна директорка Центру прав людини ZMINA Альона Луньова.

Альона Луньова

Роман Грищук, народний депутат України, член Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, наголосив на важливості розроблення стратегії та дослідження змісту освіти, зокрема в контексті можливої співпраці освітян з ворогом.

А на думку дослідника історії кримських татар та кандидата історичних наук Мартіна-Олександра Кислого, для ефективної деокупації Криму Україні потрібна чітка стратегія та дорожня карта, а також глибоке розуміння регіону, адже за 10 років він сильно змінився.

Модераторкою дискусії була керівниця напряму із захисту громадянського суспільства Центру прав людини ZMINA Людмила Янкіна.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: