21–22 листопада відбудеться Друга міжнародна конференція “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” | Центр прав людини ZMINA

21–22 листопада відбудеться Друга міжнародна конференція “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South”

A+ A-

21–22 листопада 2024 року в Києві відбудеться Друга міжнародна конференція “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South”. На ній зберуться експерти та лідери громадської думки з країн Африки, Азії та Латинської Америки, щоб обговорити сучасні виклики та перспективи співпраці з Україною. Ця унікальна та масштабна подія допоможе поширити інформацію про Україну, зокрема про Крим – її невіддільну частину, а також просуватиме Формулу миру.
 
Конференція присвячена поглибленню діалогу між Україною та країнами Африки, Азії та Латинської Америки. Це є одним з дипломатичних пріоритетів української держави. Учасники матимуть можливість ознайомитися з поточною ситуацією в Україні, її боротьбою за суверенітет і територіальну цілісність, обговорити шляхи підтримки української Формули миру, а також відновлення правосуддя, глобальної продовольчої безпеки, успіхів України в Чорному морі та ситуації з правами людини.
 
Особлива увага під час конференції буде приділена темі Криму, який символізує боротьбу України з колоніальними політиками Росії та має важливе значення для багатьох країн Африки, Азії та Латинської Америки з погляду реакції на порушення Статуту ООН, продовольчої, енергетичної безпеки, а також досвіду подолання колоніалізму.
 
Вперше Міжнародна конференція “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” відбулась у 2023 році та об’єднала на своєму майданчику понад 300 учасників, які брали участь як особисто, так і в онлайн-форматі. До панельних дискусій долучилося 35 визначних спікерів із країн Азії, Африки, Латинської Америки, які ділилися своїм досвідом та експертними знаннями з аудиторією.
 
У межах конференції відбулося дев’ять дискусійних панелей, де учасники обговорювали виклики, пов’язані з російською агресією в Україні та окупацією Криму. Теми панельних дискусій стосувалися глобальної енергетичної та продовольчої безпеки, прав людини, деколонізації, нового міжнародного порядку, міжнародної безпеки, забезпечення правосуддя та засудження злочинів Росії на території України. 
 
Під час торішньої конференції відбулися культурні та суспільно важливі заходи, метою яких було привернення уваги до Криму. Одну з подій провела ZMINA. На ній обговорили те, як війна та насильство під час війни впливає на жінок у різних країнах. Також була організована виставка робіт художниці з Криму Марії Куліковської.
 
Цьогорічна конференція відбудеться за ініціативи Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим / Офісу Кримської платформи, співорганізатори – Медійна ініціатива за права людини, Центр прав людини ZMINA, Український ПЕН, за підтримки Centre for Information Resilience.
 
Більше інформації на сайті Кримської платформи.