Кирило Буданов зустрівся з правозахисниками
16 грудня 2024 року у Києві начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов провів зустріч з представниками провідних українських правозахисних організацій. Зустріч була присвячена питанням утримання цивільних громадян в Росії і на окупованих територіях та їхньому поверненню з російської неволі.
Йшлося про механізми звільнення цивільних українців та співпрацю ГУР МО, Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими з правозахисними організаціями.
“Надмірна політизація та увага нерідко гальмували або й перешкоджали нашій роботі, – акцентував Буданов. — Варто зазначити, що кожен випадок є унікальним та потребує злагодженої взаємодії та інформаційної тиші”.
Присутня на зустрічі голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик підняла питання звільнення важкохворих бранців Кремля, людей, які мають хронічні хвороби, інвалідність, похилий вік, які в умовах знущань і ненадання медичної допомоги можуть не дожити до звільнення, та згадала про смерті журналістки Вікторії Рощиної і мера Дніпрорудного Євгенія Матвєєва в російському ув’язненні. Також вона звернула увагу на необхідність звільнення жінок. Крім того, правозахисниця нагадала, що в російському полоні перебувають більше трьох десятків журналістів і правозахисників.
Представники Координаційного штабу зазначили, що добиваються звільнення усіх громадян, включаючи і тих, хто перебуває в особливо вразливому становищі.
Учасники засвідчили свою відкритість та готовність до подальшої співпраці та заявили, що поділяють підходи щодо правової і психологічної підтримки родин та звільнених.
Кирило Буданов подякував учасникам зустрічі за ту правову підтримку, яку надають їхні організації в процесі діяльності Координаційного штабу: “Хочу висловити щиру вдячність вам – українським правозахисникам за вашу невтомну працю та зусилля у боротьбі за свободу наших громадян. Завдяки вашій принциповості та наполегливості ми разом наближаємо той день, коли кожен українець повернеться додому з ворожої неволі”.
Участь у заході взяли представники ГО “Харківська правозахисна група”, ВБО “Українська фундація правової допомоги”, ПО “Центр громадянських свобод”, ПО “Truth hounds”, МПНО “Freedom House”, ГО “Медійна ініціатива за права людини”, ГПО “Регіональний центр прав людини”, Центру прав людини ZMINA, ГО “Блакитний птах та ГО “Українська правова консультативна група”.
Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.