ООН визнала Росію агресором: чи допоможе це визволити бранців Кремля | Центр прав людини ZMINA

ООН визнала Росію агресором: чи допоможе це визволити бранців Кремля

A+ A-

За різними даними, РФ незаконно утримує від 10 до 20 тисяч цивільних громадян України. Зокрема, жителів окупованого Криму, які продовжують беззбройний спротив ворогу з 2014 року. Цього тижня Генасамблея ООН ухвалила резолюцію щодо порушень прав людини окупаційною владою на тимчасово окупованих територіях України, включно з Кримом та Севастополем.

Схожі резолюції ухвалюють щорічно з 2016 року. Але саме цього разу було чітко зазначено, що Росія — країна-агресор. Який вплив матиме таке рішення у майбутньому? Як це може посприяти процесу визволення бранців Кремля. Відповіді на ці питання 22 грудня 2024 року в сюжеті Подробиць шукав Євген Лесной разом з українськими правозахисниками.

Так, Альона Луньова, адвокаційна директорка Центру прав людини ZMINA звернула увагу на викрадення дітей. Цей злочин є однією з ознак геноциду. За даними Офісу Президента, від початку повномасштабного вторгнення росіяни вивезли до РФ щонайменше 20 тисяч неповнолітніх. 

“Вони здійснюють злочини проти дітей під час війни. І наші діти — депортовані, перебувають в Росії. Чорне треба постійно називати чорним. Втім прямого впливу рішення Генасамблеї ООН на країну-агресорку немає. Причина в тому, що Росія, як одна із держав-засновниць цього міжнародного органу, має право вето… Ми бачимо, що, на жаль, та архітектура забезпечення прав людини й безпеки, яка виникла після Другої світової війни, вона поставлена такими країнами, як РФ, під сумнів, тому що, очевидно, ця архітектура не будувалася на випадок, коли член Ради безпеки ООН буде сам здійснювати збройну агресію”, — наголосила Альона Луньова.

Водночас вона додала, що ця резолюція ООН є неабиякою підтримкою для України, адже цей документ чітко визначає, хто насправді агресор у російсько-українській війні.

“Для нас дуже важливо, що там, по-перше, ми почули про цю загарбницьку війну, загарбницьку війну як поняття, яке дуже різке насправді таке для дипломатії. По-друге, ми побачили ще раз про вимоги, про підтвердження територіальної цілісності України”, — зауважила адвокаційна директорка Центру прав людини ZMINA.

Повне відео сюжету дивіться на Youtube-каналі Подробиць.