Тетяна Печончик: судова система, катування і дискримінація — ключові проблеми України на шляху до ЄС | Центр прав людини ZMINA

Тетяна Печончик: судова система, катування і дискримінація — ключові проблеми України на шляху до ЄС

A+ A-

Голова правління Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик в інтерв’ю ведучому програми “Європейський простір” Юрію Фізеру на телеканалі “Еспресо” розповіла про виклики у сфері прав людини, які залишаються критично важливими для України у контексті євроінтеграції.

Тетяна Печончик

“У нас є серйозні проблеми з функціонуванням судової системи, зокрема щодо тривалості судових процесів. Велика частина судів є неукомплектованою”, — зазначила вона та додала, що це впливає на доступ громадян до правосуддя та підриває довіру до інституцій.

Окрему увагу Печончик звернула на випадки жорстокого поводження в місцях несвободи: “Також досі існують проблеми із жорстоким поводженням і катуваннями в місцях несвободи на територіях, підконтрольних уряду України. Йдеться не лише про ізолятори тимчасового тримання, слідчі ізолятори чи в’язниці, а й про психіатричні лікарні, інтернати, геріатричні пансіонати, сиротинці — тобто різні типи закладів, у яких перебувають вразливі категорії населення”.

За її словами, не менш гостро стоїть і питання дискримінації. Закон “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні” ухвалено ще у 2012 році, він не гармонізований із практиками ЄС, і це стосується як законодавства, так і практики його застосування.

“Наші соціологічні дослідження свідчать, що в суспільстві широко поширене як явище дискримінації, так і її сприйняття. При цьому не завжди те, що люди вважають дискримінацією, є нею з юридичної точки зору. Найчастіше згадується дискримінація за віком, або ейджизм. Отже, проблема дискримінації залишається актуальною”, — підсумувала Печончик.

Повне відео інтерв’ю доступне тут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: