У британському посольстві відбувся марафон із написання листів політв’язням | Центр прав людини ZMINA

У британському посольстві відбувся марафон із написання листів політв’язням

A+ A-

28 лютого в резиденції послині Великої Британії в Україні відбувся марафон із написання листів в’язням Кремля. Представники посольств і міжнародних організацій змогли дізнатися більше про українських політв’язнів, які досі залишаються під вартою в Росії та Криму, зокрема від членів їхніх сімей. Присутні написали листи до політичних в’язнів, продемонстрували підтримку й нагадали про те, що вони не забуті міжнародною спільнотою.

На заході виступили журналіст Укрінформу й колишній політв’язень Роман Сущенко та Муміне Салієва, активістка “Кримської солідарності” і дружина політв’язня Сейрана Салієва, а також правозахисники Олександра Романцова, Роман Громик, Ігор Котелянець і постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич.

Були присутні й колишні політв’язні Олександр Кольченко, Ісмаїл Рамазанов, Олексій Сизонович, Микола Карпюк, родичі політв’язнів і заручників, які перебувають у Криму, на Донбасі й території РФ.

Захід відкрила заступниця послині Великобританії в Україні Гелен Фейзі, яка зауважила, що один зі способів, як міжнародна спільнота може допомогти політв’язням, – це продовжувати тиск на РФ та слідкувати за політично мотивованими справами.

Муміне Салієва розповіла, що на сьогодні понад 60 кримських татар перебувають в ув’язненні в політично мотивованих справах: “Важливо відчувати біль родин, які часто повинні їхати 700 кілометрів, щоб побачити рідних. Біль дружин, яким роками не дають побачень з їхніми чоловіками. Біль, коли з дружинами плачуть і адвокати“.

За її словами, у 207 дітей батьки перебувають за ґратами в політично мотивованих справах. Десятеро з цих дітей народилися після ув’язнення і ніколи не бачили своїх батьків. “У них несправедливо вкрали дитинство. Роки йдуть, і цей час дітям ніхто не поверне“, – сказала вона.

Муміне Салієва додала, що дуже важливою для політв’язнів та їхніх родин є підтримка міжнародної спільноти і медіа. “Кримські татари в Криму за ці шість років не втомилися боротися. Вони не змирилися з несправедливістю і вірять, що перемога неодмінно прийде“, – переконана активістка.

Під час марафону дипломати, представники посольств і міжнародних організацій, експолітв’язні та родичі тих, хто досі перебуває за ґратами у зв’язку зі збройною агресією Росії проти України, написали близько сотні листів підтримки і солідарності.

Листівки, які буде надіслано політв’язням, особливі і відтворюють репродукції малюнків, створених політичним в’язнем Віктором Шуром, якого Росія засудила до 12 років у сфабрикованій справі. Віктор Шур перебуває в ув’язненні з 2014 року.

Захід був організований Посольством Великобританії в Україні в співпраці із правозахисними організаціями: Центром громадянських свобод, Центром прав людини ZMINA та Об’єднанням родичів політв’язнів Кремля.