Акція пам’яті Георгія Ґонґадзе і всіх вбитих українських журналістів відбудеться у Києві

A+ A-

16 вересня об 11:00 в Іллінському сквері у Києві відбудеться Акція пам’яті Георгія Ґонґадзе і всіх вбитих українських журналістів. Подія приурочена до 23-х роковин вбивства українського журналіста. Акцію організовує Премія імені Георгія Ґонґадзе у партнерстві з Центром прав людини ZMINA та Інститутом масової інформації.

Цього дня учасники акції, журналісти й правозахисники

  • згадають про внесок Георгія Ґонґадзе у боротьбу проти агресивної зовнішньої політики Росії, яку та вела проти сусідніх країн протягом багатьох століть;
  • згадають про українських та закордонних журналістів, вбитих російськими військами від початку вторгнення на територію України;
  • розкажуть про злочини та утиски проти громадянських журналістів, які окупаційна російська влада вчиняє в окупованому Криму та на інших тимчасово непідконтрольних Україні територіях. 

Також під час акції відбудеться відкриття фотовиставки The War Is Not Over Yet про злочини Росії проти медіа та журналістів в Україні після 24 лютого 2022 року.

Учасники акції:

  • Мирослава Барчук – журналістка, телеведуча, лауреатка Премії Ґонґадзе-2021;
  • Катерина Дячук – експертка Інституту масової інформації з моніторингу свободи слова, редакторка сайту imi.org.ua;
  • Стас Козлюк – журналіст, фотограф і фіксер;
  • Тетяна Печончик – голова правління Центру прав людини ZMINA; 
  • Тетяна Терен – виконавча директорка Українського ПЕН. 

Модераторка акції:

Ольга Сніцарчук – журналістка, телеведуча, ведуча подкасту “Тут-і-тепер: Історія журналістів на війні”.

Трансляцію акції можна буде переглянути на Facebook-сторінках Премії імені Георгія Ґонґадзе, Українського ПЕН, Центру прав людини ZMINA, Інституту масової інформації, видання “Українська правда”, Львівського медіафоруму.

Організатор: Премія імені Георгія Ґонґадзе: gongadzeprize@gmail.com 

Організаційні партнери: Український ПЕН, ZMINA, Інститут масової інформації.

Інформаційний партнер: Львівський медіафорум.

Премія імені Георгія Ґонґадзе — відзнака та екосистема ініціатив для незалежних журналістів, заснована Українським ПЕН у партнерстві з Києво-Могилянською Бізнес-Школою, Асоціацією випускників kmbs та виданням “Українська правда”. Премія вручається раз на рік, 21 травня, в день народження Ґонґадзе.

Лауреатами Премії були Богдан Логвиненко (2023), Євген Малолєтка та Мстислав Чернов у тандемі (2022), Мирослава Барчук (2021), Павло Казарін (2020), Вахтанґ Кіпіані (2019).