Чи судитимуть українських військових у Гаазі? Відповіді шукали журналісти
Занадто пізно говорити про ризики для українських військових у Міжнародному кримінальному суді. Їх треба було оцінювати, коли Верховна Рада своєю декларацією визнавала юрисдикцію цього Суду в Гаазі.
Про це під час семінару для журналістів “Чи судитимуть українських військових у Гаазі?” заявив доцент кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микола Гнатовський.
“Україна, відповідно до парламентської декларації, має співпрацювати з Міжнародним кримінальним судом. Вони захочуть інформацію про слідство, ми маємо їм надати. Вони захочуть від нас передати певну людину через те, що на неї порушили справу, ми повинні це робити”, — пояснив журналістам Микола Гнатовський.
При цьому він зауважив, що, говорячи про ризики для українських військових, Україна виставляє себе в негативному світлі.
“Україні ніколи не можна вимовляти публічно, як нам захистити військових від відповідальності за воєнні злочини та злочини проти людяності. Такі думки треба фільтрувати. Тому що вона не може позиціонувати себе як держава, яка збирається захищати воєнних злочинців, тим більше маючи обов’язки самостійно їх переслідувати”, — наголошує експерт.
“Після подання другої декларації у МКС читається німе питання: “Так, а чого ж ви не ратифікуєте Римський статут? У чому ваша проблема?”, — додає Микола Гнатовський.
Семінар для журналістів проводився Центром Громадянських Свобод, Євромайдан SOS спільно з Центром інформації про права людини.