Чи справедливо Україна карає бізнес в окупації за колабораціонізм?
31 травня 2024 року, з 16:00 по 18:00, Центр прав людини ZMINA проведе дискусію “Чи справедливо Україна карає бізнес в окупації за колабораціонізм?”.
Після початку повномасштабної війни Україна почала карати тих, хто має господарську діяльність (бізнес) в окупації, водночас співпрацюючи з державою-агресором чи окупаційною владою. Але на практиці часто поряд з бізнесами, які надають послуги окупантам (наприклад, ремонтують драмтеатр в окупованому Маріуполі чи продають паливо окупаційній армії), до відповідальності притягуються підприємства, які допомагають вижити іншим людям на окупованих територіях (аграрії, комунальники тощо). Крім того, є й випадки, коли держава притягує до відповідальності людей, які працювали електриками чи охоронцями.
Де проходить межа між усвідомленою співпрацею з окупантом та намаганням підтримати людей в окупації, забезпечивши їх продуктами або робочими місцями? Чи доцільно криміналізувати весь бізнес, що залишився в окупації? Чи існують ризики тиску на бізнес через звинувачення в колабораціонізмі?
Спікери:
- Інна Вишневська, наукова співробітниця науково-дослідної лабораторії Львівського державного університету внутрішніх справ, експертка ZMINA;
- Микола Мягков, адвокат, партнер адвокатського об’єднання AZONES, кандидат юридичних наук;
- Єгор Рєбров, начальник відділу Прокуратури АР Крим і міста Севастополя.
Модераторка: Альона Луньова, адвокаційна директорка Центру прав людини ZMINA.
Для участі в обговоренні просимо до 30 травня (включно) зареєструватися за посиланням.
Кількість місць для участі офлайн обмежена.
Контактна особа: Інна Ільченко, менеджерка проєктів Центру прав людини ZMINA, +38 096 2109286, ini@humanrights.org.ua.
Цей захід організовано за підтримки Фонду “Партнерство за сильну Україну”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції.